Naslov Heliosu, srebro Krki

V nedeljo sta bili na sporedu končni odločitvi državnega prvenstva za fante do 19 let. V finalu je Helios Suns ugnal novomeško Krko. Tretje mesto je po zmagi nad Koš Primorsko zasedel kranjski Triglav.

ZAKLJUČNI TURNIR DP ZA FANTE U19:

Najboljša peterka turnirja: Tim Sočak (ECE Triglav), Nejc Klavžar (Helios Suns), Gregor Glas (Koš Primorska), Miha Škedelj (Krka), Alexandwer Shashkov (Helios Suns)
Najboljši strelec turnirja: Tim Sočak (ECE Triglav) – 60
MVP zaključnega turnirja: Alexander Shashkov (Helios Suns)

finale:
Krka – HELIOS SUNS 48:63 (18:15, 13:17, 10:21, 7:10)
Stipaničev 16 (13 skokov), Škedelj 13 (8 skokov), Jančar Jarc 7; Shashkov 19 (16 skokov), Klavžar 13 (9 skokov, 6 podaj), Maček 10 (6 skokov).

V finalu državega prvenstva sta se pomerili ekipi domače Krke in Helios Suns. Naslova najboljših so se tako kot v prejšnji sezoni veselili košarkarji domžalske ekipe.

V prvem polčasu si nobenemu od moštev ni uspelo priigrati višje prednosti, ob koncu prve četrtine so s košem naskoka vodili Krkaši, ob koncu prvega polčasa pa je bil rezultat poravnan na 31.

Odločila je tretja četrtina, ki so jo Domžalčani dobili z 21:10, Novomeščanom pa ni več uspelo izničiti prednosti gostujoče ekipe. Domžalčani so na koncu zmagali s 63:48. Krka je v drugem polčasu zmogla le 17 točk, skupno pa so imeli Novomeščani le 29-odstotni izkupiček meta iz igre, Helios je bil boljši tudi v skoku.

MVP finalnega turnirja, Alexander Shashkov, je bil z 19 točkami in 16 skoki prvi igralec finala. Nejc Klavžar je dosegel 13 točk, ujel je devet odbitih žog, podal je tudi šest žog. Pri Krki sta le dva igralca presegla dvomestno število točk. Jakov Stipaničev je zabeležil dvojni dvojček (16 točk, 13 skokov), Miha Škedelj je pristavil 13 točk in osem skokov.

TEKMA ZA 3. MESTO:
Nedelja, 25. marec
KOŠ PRIMORSKA : ECE TRIGLAV 60:65 (19:19, 13:11, 15:14, 13:21)
Gorbachov 17, Glas 11, Malečkar 10; Sočak 22, Kuralt 13 (9 skokov), Lotrič 10.

STATISTIKA

Košarkarji kranjskega Triglava so z zmago nad Koš Primorsko prišli do tretjega mesta v državnem prvenstvu za fante do 19 let. Večino tekme so bili v ospredju Koperčani, v končnici pa so več pokazali Gorenjci, ki so se veselili bronastih medalj.

Ekipi si skozi celotno srečanje nista priigrali občutnejših prednosti. Koperčani so sredi tretje četrtine vodili za devet, Triglav pa je do najvišjega vodstva na tekmi prišel ob koncu tekme 8 (+5). Za Koš Primorska je danes ponovno zaigral tudi Maksim Gorbachov, ki je bil ob Gregorju Glasu glavno orožje košarkarjev iz Kopra. Na začetku zadnjih desetih minut je pri vodstvu Primorske za tri točke (49:46) peto osebno napako storil Gorbachov, tako da so morali Primorci zaključek tekme odigrati brez glavnega aduta.

Kranjčani so hitro izenačili, vendar se je uspelo Koprčanom ponovno oddaljiti. Pet zaporednih točk je dosegel Rok Nemanič, z zadetim prostim metom pa je Glas povišal na +6. Triglav je rezultat izenačil v 38. minut (59:59). Do konca tekme so bili varovanci Francija Podlipnika natančni s črte prostih metov in se veselili brona.

Najboljši strelec tekme je bil Tim Sočak, ki je dosegel 22 točk.

Izjavi po finalnem turnirju:

Miro Alilović, trener Koš Primorske:
“Dvoboj za tretje mesto z ECE Triglavom se je na koncu odločal predvsem psihološko, kar sem poudaril že v petek, po porazu na polfinalni tekmi. V zadnjih minutah so več borbenosti na igrišču prikazali Kranjčani. Mojih fantom nič ne očitam, zato jim sporočam: glave gor! Vidi se, da nam manjkajo malenkost bolj zahtevne tekme. Zahvaljujem se vsem igralcem, članom strokovnega štaba, upravi ŠD KOŠ Primorska in KK Sixt Primorska, generalnemu sponzorju, podjetju Sixt Slovenija, ter seveda staršem, ki so nas tako bučno podpirali na tribunah v Novem mestu. Učiti se moramo na svojih napakah in razmišljati v prihodnost. Časa za žalovanje ni, z mislimi smo že pri zaključnem turnirju državnega prvenstva za fante do 17. leta, ki nas kmalu čaka.”