Napadalne in obrambne težave Miamija

Miami se v Miami po seriji štirih tekem na gostovanju vrača s polovičnim izkupičkom. Po uvodnih dveh zmagah je na zadnjih dveh tekmah doživel prepričljiva poraza proti Clevelandu in New Yorku. V napadu so nosilci igre na čelu z Goranom Dragićem nerazpoloženi, tudi obramba v zadnjem času ni na zadovoljivem nivoju, kar je po porazu v New Yorku, prvem za Miami po šestih zmagah v dvorani Medison Square Garden, izpostavil tudi Dragić: ‘Ni prave energije v obrambi, zdi se, kot da lahko dosežejo koš kadar hočejo, kot da igrajo 5:0.’

Pri New Yorku se je najbolj izkazal Enes Kanter, ki je dosegel 22 točk in imel 14 skokov. Na začetku tekem si je gleženj ob borbi za žogo z Winslowom poškodoval Porzingis, ki bi se lahko kasneje sicer vrnil v igro, vendar to zaradi velike razlike skozi celotno tekmo ni bilo potrebno.

New York je do polčasa vodil že za 21, dobil pa je prav vse četrtine. Za Miami, ki je igral brez Hassana Whitesida, je Kevin Olynik dosegel 18 točk. Dragić je dosegel 6 točk ob skromnem metu iz igre 3:12. Imel je še 3 asistence in 2 skoka.

V petek ponoči Miami doma gosti Charlotte.

Prvaki so šele po podaljšku na gostovanju premagali LA Lakerse, Curry je v tem delu igre dosegel 13 točk od svojih 28.

Trening prostih metov med tekmo je imel Ben Simmons. Samo v zadnji četrtini je proti Washingtonu vrgel 24 prostih metov, kar je rekord lige NBA, skupaj jih je vrgel 29. Philadelphia je na koncu zmagala, Simmons pa je dosegel 31 točk.

Nov poraz je doživela Oklahoma, tokrat na gostovanju v Orlandu, za katerega je Gordon dosegel 40 točk in 15 skokov ter postal šele tretji igralec v zgodovini kluba s temi številkami – to je uspelo samo še Shaquille O’Nealu in Dwight Howardu.

Houston je zmagal še šestič zapored, vsakič z vsaj 14 točkami razlike.

Odličen strelski večer je imel tudi LaMarcus Aldridge, dosegel je 41 točk, San Antonio pa je premagal Memphis.