Najboljši strelski dosežek sezone Dragića in zmaga Miamija po preobratu

Miami Heati so v Ligi NBA zmagali drugič zapored. Utrujenost po božični tekmi z New Orleans Pelicansi, na kateri je Vročica za zmago potrebovala podaljšek, je očitno naredila svoje, saj so igralci Heata potrebovali kar tri četrtine, da so zagnali svoje motorje. Ko pa so jih, so na krilih Dwyanea Wadea, ki je 12 od svojih 24 točk dosegel v zadnji četrtini, v floridskem obračunu premagali Orlando Magice, s 108:101.

Izkazal se je tudi Goran Dragić, ki je prispeval 22 točk, in s tem postavil najboljši strelski dosežek sezone. V statistiko je v 35 minutah igre vpisal še šest skokov in štiri podaje. Beno Udrih je na parketu preživel 13 minut, zbral pa štiri podaje in zadel eno trojko. Wade in Chris Bosh (10 skokov) sta dosegla po 24 točk, 15 jih je s klopi prispeval Gerald Green. Najboljši strelec Orlanda je bil Nikola Vučević z 22 točkami in desetimi skoki.

Miami se je v tretji četrtini, ob zaostanku s 46:61, zdel v izgubljenem položaju, nato pa sta bila Wade in Bosh glavni gonilni sili v delnem izidu 18:5, s katerim se je Heatom uspelo približati na točko zaostanka. Po štirih minutah igre v zadnji četrtini je Miami v vodstvo (82:81) popeljal Green, in čeprav je imel Vučević kar dvakrat pripravljen odgovor, sta moštvi po zaslugi Bosha in Greena v zadnjih šest minut in pol igre krenili poravnani na 87.

Za tem se je razigral Wade in v zadnjih petih minutah tekme dosegel vseh 12 točk v četrtini, s trojko za 102:97 pa je tekmo pomagal prelomiti tudi Goran Dragić. Prvi zvezdnik Miamija, Wade, je poslednje žeblje v krsto Orlanda zabil z natančnim izvajanjem prostih metov v sami končnici. V zadnji četrtini so Heati dosegli kar 39 točk, zadeli pa 13 od 18 metov iz igre, od tega pet od sedmih trojk.

Božični premor ni dobro del New York Knicksom, ki nadaljujejo z nizom porazov. Kratkohlačniki so v Atlanti proti Hawksom izgubili z 98:117, to pa je njihov tretji zaporedni poraz in sedmi na zadnjih enajstih tekmah. V postavo New Yorka se je vrnil Carmelo Anthony in bil z 18 točkami in 12 skoki najboljši igralec svojega moštva, a poraza ni uspel preprečiti. Saša Vujačić se v dveh minutah igre ni uspel vpisati v statistiko.

Presenetljivo zmago, šele drugo v sezoni in prvo na gostujočem parketu, so v Arizoni proti Phoenix Sunsom zabeležili Philadelphia 76ersi. Isaiah Canaan je dosegel 22 točk, Nik Stauskas pa jih je prispeval 17, Phila pa je tako prekinila niz 12 zaporednih porazov in po 1. decembru zabeležila novo zmago. Sixersi so prav tako prekinili kar 23 tekem trajajoč niz porazov na gostujočih parketih, ki sega še v minulo sezono.

Liga NBA, redni del sezone, 26. 12.:

Brooklyn – WASHINGTON 96:111
(Lopez 19 (11 skokov), Young 16 (14 skokov); Gortat 25 (7 skokov), Wall 22 (13 podaj))

Milwaukee – TORONTO 90:111
(Middleton 20 (7 podaj), Monroe 19 (11 skokov); DeRozan 22 (8 podaj), Ross 18)

CHARLOTTE – Memphis 98:92
(Walker 22 (8 podaj, 6 skokov), Batum 20 (11 skokov, 8 podaj); Conley 19 (7 podaj), M. Gasol (5 skokov) in Randolph (12 skokov) po 18)

Orlando – MIAMI 101:108 (24:20, 32:24, 20:25, 25:39)
(Vučević 22 (10 skokov, 6 podaj), Payton 18 (7 podaj); Bosh (10 skokov) in Wade (6 podaj) po 24, Dragić 22 (6 skokov))

NEW ORLEANS – Houston 110:108
(Gordon 26 (5 podaj), Davis 24 (13 skokov); Harden 25 (6 skokov, 5 podaj), Ariza in Beverley po 16)

ATLANTA – New York 117:98 (22:32, 38:31, 27:12, 30:23)
(Millsap 22 (7 skokov, 7 podaj), Horford 19 (7 podaj, 6 skokov); Anthony 18 (12 skokov), Thomas in Williams po 12)

Detroit – BOSTON 93:99
(Drummond 22 (22 skokov), Jackson 17; Bradley 18, Thomas 17 (9 podaj))

Minnesota – INDIANA 88:102
(Towns 24 (8 skokov), Wiggins 19; Ellis 22 (6 skokov), George 18)

DALLAS – Chicago 118:111
(Barea 26 (5 podaj), Parsons 20 (5 skokov, 5 podaj); Rose 25 (5 skokov), Mirotić 23 (7 skokov))

SAN ANTONIO – Denver 101:86
(Leonard 20 (5 skokov, 5 podaj), Diaw 16; Jokić 22 (7 skokov, 5 podaj), Barton 16 (5 skokov))

Phoenix – PHILADELPHIA 104:111
(Knight 21 (7 podaj), Booker 19; Canaan 22, Stauskasa 17)

Utah – LA CLIPPERS 104:109
(Hayward 28 (6 skokov, 5 podaj), Hood 15; Redick 25, Pierce 20 (5 skokov))

PORTLAND – Cleveland 105:76
(Crabbe 26, McCollum 16 (6 podaj); Love 13 (5 skokov), James 12 (5 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 35 minut, 22 točk (6/10 za dve, 3/6 za tri), 6 skokov, 4 podaje, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Miami Heat) – 13 minut, 3 točke (0/2 za dve, 1/1 za tri) in 4 podaje.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 2 minuti.