Najboljši polčas Dragića v sezoni in trojni dvojček Whitesidea premalo za zmago Miamija

V Ligi NBA sta moštvi, za kateri v tej sezoni nastopajo slovenski predstavniki, torek zaključili s polovičnim izkupičkom. Miami Heati so klonili proti Minnesoti Timberwolvesom (91:103), New York Knicksi pa so premagali Charlotte Hornetse (102:94). Neustavljivi so še naprej Golden State Warriorsi, ki s 37 točkami Stephena Curryja premagali Toronto Raptorse s 115:110. Aktualni prvaki tako tudi po 12. tekmi nove sezone ostajajo neporaženi!

Deseta tekma sezone, deset blokad Hassana Whitesidea, Miami Heati pa so kljub vsemu morali priznati premoč Minnesoti Timberwolvesom, ki so na Floridi slavili zmago s 103:91. Whiteside je z 22 točkami, 14 skoki in desetimi blokadami vknjižil drugi trojni dvojček kariere, to pa je bilo premalo, da bi Vročica opekla mlade Volkove, ki so se razigrali v zadnji četrtini, v kateri so dosegli kar 41 točk. Andrew Wiggins je bil s 24 točkami najboljši strelec Minnesote, Zach Lavine in Shabazz Muhammad sta jih skupaj iz klopi dodala 33.

Goran Dragić je v uvodnih 24 minutah dosegel 12 točk in sedem podaj, odigral najboljši polčas v sezoni. Na koncu se je ustavil pri 16 točkah, devetih podajah in dveh skokih. Beno Udrih tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Miami je v prvi četrtini hitro povedel za deset (21:11), še na začetku zadnje četrtine pa so imeli Heati devet točk naskoka (71:62). Toda za tem so se Wolvesi razigrali in poskrbeli za popolen preobrat, ki sta ga z mirno roko na liniji prostih metov v zaključku tekme kronala Wiggins in LaVine.

Na ramenih novinca, ki so ga na dan nabora Lige NBA navijači New York Knicksov izžvižgali, so Kratkohlačniki v Madison Square Gardenu zabeležili šesto zmago sezone. Latvijec Kristaps Porzngis, ki so ga Knicksi kot četrtega po vrsti izbrali na letošnjem ‘draftu’, je dosegel 29 točk in temu dodal 11 skokov, New York pa je premagal Charlotte Hornetse s 102:94. Saša Vujačić je v treh minutah igre zgrešil met za tri točke in ukradel eno žogo.

Prav dvoboj teh dveh ekip se je minuli teden zaključil v korist Hornetsov, ki so na domačem parketu slavili zmago s 95:93, potem, ko so sodniki po ogledu videoposnetka razveljavili zadeto trojko Porzingisa. Tokrat je mladi Latvijec že pred zadnjimi sekundami tekme poskrbel za zmago svoje ekipe.

Dve minuti in pol pred koncem tekme je Nicolas Batum s trojko približal Charlotte na 98:94, v naslednjem napadu Hornetsov pa je Carmelo Anthony blokiral Francozov met za tri točke. 11 sekund pred koncem je Porzingis hladnokrvno zadel oba prosta meta, sedem sekund kasneje pa je Anthony z dvema prostima metoma postavil končni izid srečanja.

Center Detroit Pistonsov, Andre Drummond, je proti Cleveland Cavaliersom dokazal, da trenutno resnično sodi med najboljše visoke igralce Lige NBA. Drummond je vknjižil 25 točk in 18 skokov, v končnici tekme pa zadel ključne proste mete, in Batom pomagal do zmage nad Cavsi (104:99). LeBron James je na drugi strani dosegel 30 točk, od tega 23 v prvem polčasu, aktualni podprvaki pa so izgubili šele tretjič v tej sezoni.

Liga NBA, redni del sezone, 17. 11.:

WASHINGTON – Milwaukee 115:86 (27:29, 37:17, 21:20, 30:20)
(Porter Jr. in Wall (9 podaj, 6 skokov) po 19, Dudley 13 (7 skokov); Middleton 14, Bayless 13 (6 skokov))

BROOKLYN – Atlanta 90:88 (17:19, 28:27, 27:22, 18:20)
(Lopez 24 (10 skokov), Young 16 (11 skokov); Horford 18 (5 skokov), Millsap 17 (6 skokov))

DETROIT – Cleveland 104:99 (31:27, 24:29, 20:25, 29:18)
(Drummond 25 (18 skokov), Jackson 23 (12 podaj, 6 skokov); James 30 (6 skokov), Love 19 (9 skokov))

MIAMI – Minnesota 91:103 (25:20, 25:25, 19:17, 22:41)
(Whiteside 22 (14 skokov, 10 blokad), Deng 20 (6 skokov); Wiggins 24, LaVine 17)

NEW YORK – Charlotte 102:94 (26:21, 20:27, 34:24, 22:22)
(Porzingis 29 (11 skokov), Anthony 18 (11 skokov, 5 podaj); Walker 31, Hawes 14 (5 skokov))

New Orleans – DENVER 98:115 (21:31, 32:20, 22:32, 23:32)
(Anderson 24 (6 skokov), Gordon 19 (6 podaj); Gallinari 32 (8 skokov, 8 podaj), Barton 17 (7 skokov))

GOLDEN STATE – Toronto 115:110 (29:25, 34:22, 27:36, 25:27)
(Curry 37 (9 podaj), Thompson 19; DeRozan (6 podaj, 5 skokov) in Lowry (6 podaj) po 28, Carroll 17)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 36 minut, 16 točk (4/8 za dve, 1/4 za tri, 5/7 PM), 2 skoka, 9 podaj, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.