Najboljša predstava sezone Udriha premalo za zmago Miamija

V Ligi NBA so Miami Heati, ob odsotnosti Gorana Dragića, ki je tekmo izpustil zaradi poškodbe zapestja, izgubili dvoboj z Detroit Pistonsi, z 92:93. Vročica je imela ob zvoku sirene met za zmago, a ga je Chris Bosh zgrešil. Potrebno je dodati, da so Heati zapravili 18 točk naskoka iz druge četrtine.

Na mestu poškodovanega Dragića, je tekmo v prvi peterki Miamija začel Beno Udrih, in prikazal najboljšo predstavo sezone. Dosegel je 14 točk, zadel sedem od osmih metov za dve točki, v statistiko pa vpisal še šest podaj in tri skoke. Ob tem ni izgubil niti ene same žoge.

Najboljši strelec Detroita je bil z 18 točkami Reggie Jackson, Stanley Johnson in Kentavious Caldwell-Pope sta jih dosegla po 14. Na strani domačih jih je 20 dal Bosh, Dwyane Wade pa je tekmo zaključil z 19 točkami.

Kljub vodstvu Miamija s 16 točka naskoka po prvi četrtini, so se Pistonsi že v drugem delu igre vrnili v igro, in na glavni odmor odšli s košem prednosti (54:52). Na začetku zadnje četrtine se je moštvo iz Floride znova oddaljilo na sedem točk prednosti, toda Detroit je imel pripravljen odgovor. Pistonsi so še drugič v tej sezoni proti Miamiju, odlično zadevali izza črte, in prav to je na koncu prevesilo tehtnico na stran gostov.

V vodstvo je svojo ekipo zadnjič na tekmi vrnil Hassan Whiteside, minuto in 18 sekund pred koncem tekme (93:92), nato pa Miami ni več dosegel točke. Tekmo je tako odločil Caldwell-Pope, ki je 55,5 sekund pred koncem zadel za končnih 93:92 v korist Detroita. V zadnjih sekundah srečanja sta imela tako Wade, kot Bosh priložnost, da Miamiju prineseta zmago, a njuni meti niso našli svojega cilja.

Po tem, ko je izpustil tekmo zaradi bolečin v rami, se je na parket vrnil Kobe Bryant, in z 31 točkami v zmagi Los Angeles Lakersov proti Denver Nuggetsom (111:107), znova dokazal vse svoje mojstrstvo. Jezerniki so v prvem polčasu zaostajali že za visokih 21 točk, a so se vrnili v igro, in zmagali drugič na zadnjih štirih tekmah.

Prav Kobe je bil tisti, ki je v ključnih trenutkih prevzel odgovornost na svoja pleča. Najprej je minuto in pol pred koncem zadel dva prosta meta za 105:100, zmago Lakersov pa nato le še potrdil s težkim metom, ob katerem je klop Lakersov preprosto skomignila, češ, ‘To je pač Kobe’.

Liga NBA, redni del sezone, 22. 12.:

Philadelphia – MEMPHIS 90:104 (23:31, 24:22, 19:24, 24:27)
(Okafor 18 (5 skokov), Thompson 16; M. Gasol 19 (6 skokov, 5 podaj), Conley 18 (6 podaj))

Miami – DETROIT 92:93 (34:18, 18:36, 23:18, 17:21)
(Bosh 20, Wade 19 (5 skokov); Jackson 18 (5 skokov), Caldwell-Pope in Johnson po 14)

TORONTO – Dallas 103:99 (32:16, 17:20, 23:31, 31:32)
(DeRozan 28, Lowry 17 (10 skokov, 7 podaj); Nowitzki 20 (7 skokov), Matthews 15)

Denver – LA LAKERS 107:111 (34:26, 30:25, 16:32, 27:28)
(Barton 25 (8 skokov), Harris 21; Bryant 31 (5 podaj), Clarkson 19 (8 skokov))

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Beno Udrih (Miami Heat) – 34 minut, 14 točk (7/8 za dve, 0/3 za tri), 3 skoki in 6 podaj.
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe zapestja ni igral.