Nadarjeni Glas v Kopru končno prišel do besede?

Rubrika: Nižje slovenske lige

Ko so v Kopru pred letom in pol začeli s košarkarsko zgodbo, so napovedali delo na dolgi rok, zgraditi pa so želeli produkcijski center. Idejni vodja je bil Janez Rajgelj, ki je imel svojo uspešno košarkarsko tovarno že na Kodeljevem pri Slovanu, glavni operativec pa je bil Miro Alilović, do katerega v tem zapisu še pridemo.

Rajgelj je dal pripeljati dva trenerja – Aleksandra Sekuliča in Marka Maraviča, v klub pa je prišel tudi nadarjeni Gregor Glas (rojen leta 2001). Vmes se je zgodilo precej – Rajgelj, Maravič, Sekulič so v tem vrstnem redu (pa še kdo vmes in za njimi) so zapustili klub Sixt Primorsko. Glas pa je ostal. Klub je menjal kurs – danes je na prvem mestu članska ekipa, ki se, na glas o tem ne, potiho pa, spogleduje z naslovom državnega prvaka! V takih razmerah lova na rezultat je težko razvijati mlade ase, ki so smisel košarke, ne pa sodniki in podobni servisi….

Ražnatović miren

Prej omenjeni biser Glas je vmes malce utihnil. V lanski sezoni se ni naigral. Zakaj ni želel nihče točno povedati, v igralca pa pri teh letih ni smiselno drezati. Narediš mu več škode kot koristi. Nad igralcem bdi Miško Ražnatović, ki po novem skrbi tudi za kariero Blaža Mesička. „Gregor Glas še vedno ni fizično dovolj razvit. V kratkem bo tudi on dobil svojo priložnost,“ je Ražnatović zatrdil, da zavoljo Glasu ni strahu, da se ne bi na Primorskem razvijal v pravo smer.

Zmoremo

V letošnjem koledarskem letu ima Glas v statistiki 22 minut proti Šenčurju, 15 proti Olimpiji, nastopil pa je na petih srečanjih. Zveni obetavno. Škoda bi bilo, da bi Glas „utihnil“ ali pa da ga zaradi nezadovoljstva agent odpelje v primernejšo sredino. Dokažimo (Alilović to zna in zmore), da zmoremo tudi v Sloveniji igralca razviti do ravni Evrolige ali Lige NBA. Naj cekini odškodnine ostanejo tu, ne pa da se zadovoljimo venomer z drobtinicami.