Nadaljuje se košarkarska zabava: Olimpija v Tivoliju čaka Krko

V petek bo na sporedu tretja finalna tekme Lige Nova KBM med Petrolom Olimpijo in Krko. V Hali Tivoli se bosta ekipi borili za drugo zmago v finalu, na prvi tekmi so bili namreč boljši Ljubljančani, na drugem obračunu pa so se zmage veselili Dolenjci. Serija se igra na tri zmage. Prenos tretjega srečanja v finalu bo na TV Slovenija 2 in Šport TV.

Liga Nova KBM za prvaka, finale, 3. tekma, 18.00
Petrol Olimpija – Krka (18.00) 1:1] (prenos na TV SLO 2 in Šport TV)

Krka je na drugi tekmi finala prekinila niz desetih zaporednih zmag Petrola Olimpije v državnem prvenstvu. Novomeščani so bili v domači dvorani boljši z rezultatom 80:78 in so tako rezultat v zmagah v finalni seriji izenačili na 1:1. Olimpija je sicer dobila štiri od šestih medsebojnih srečanj v tej sezoni Lige Nova KBM. Ljubljančani se borijo za 17. naslov državnih prvakov, Krka pa za osmega. Prenos tretje tekme finala državnega prvenstva si bo mogoče ogledati na TV Slovenija 2 in na Šport TV.

Devin Oliver je v tej sezoni najučinkovitejši košarkar Petrola Olimpije (14,1 točk na tekmo). Žiga Dimec je prvi strelec Krke (12,7 točk na obračun).

Izjavi trenerjev pred tekmo:

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:
Zahvaljujemo se navijačem, ki so nas podprli na tekmi v Novem mestu. Na tretji tekmi finala v Hali Tivoli bomo naredili vse, da se jim oddolžimo z zmago.

Simon Petrov, trener Krke:
V torek smo pokazali, na kakšen način lahko pridemo do zmage. Samo s čvrsto igro v obrambi in preprečitvijo njihovega skoka. Želim si, da bi energijo in zbranost iz drugega polčasa pokazali tudi na tekmi v Tivoliju.