Nachbar z Barco preživel pekel Arene

Rubrika: Evroliga

V 11. kolu faze TOP16 Evrolige je Barcelona na vročem gostovanju pri Crveni zvezdi v končnici izvlekla zmago s 77:73. Boštjan Nachbar je dosegel 6 točk, Jaka Blažič jih je za poražence prispeval 10.

Katalonci so hitro po uvodnem zaostanku z 2:7 prevzeli primat in večji del tekme vodili. Crvena zvezda je sicer v svojih vrstah imela izjemno razpoloženega Bobana Marjanovića, ponovno je dosegel dvojni dvojček (23+11), a je bil praktično edini v napadu sposoben konstantno dosegati točke. Posledično je napad Beograjčanov  veliki meri le na igri po globini.

Barca odlično skakala v napadu

Navkljub 11 skokom Marjanovića je Barcelona pot do zmage tlakovala predvsem z odličnim skokom – v napadu so jih zbrali kar 16. Jaka Blažič je domače z dvema norima trojkama v končnici približal na 2 in 3 točke, a so gostje znova odlično skočili v ofenzivi, v zadnjem napadu celo dvakrat.

Evroliga, TOP16, 11. kolo

SKUPINA E

Četrtek, 19. marec:
Crvena zvezda – BARCELONA 73:77
(Marjanović 23 in 11 skokov, Blažič 10 in skok v 18 minutah; Navarro 12, … Nachbar 6 in 4 skoki v 17 minutah)

MACCABI – Žalgiris 79:72
(Pargo 26, Smith 19; Milaknis 19, Lekavičius 13)

ALBA – Galatasaray 75:68
(Banić 15, Radošević 11; Erceg in Arslan po 16)