Na vzhodu nič novega – James že osmič zapored v velikem finalu lige NBA!

LeBron Jamesu je uspelo, kar so mnogi govorili, da bo nemogoče – po zaostanku z 0:2 proti Bostonu, po poškodbi Kevina Lova in ob skromni podpori soigralcev, se mu je še osmič zapored uspelo uvrstiti v veliki finale lige NBA. Tam zdaj čaka na svojega nasprotnika, ki ga bo dala nocojšnja sedma tekma na zahodu med Houstnom in Golden Stateom.

Nizek končni rezultat 87:79 zgovorno priča o pomembnosti in živčnosti same tekme. Boston je sicer v prvem polčasu imel pobudo in sredi druge četrtine že vodil za 12 točk, toda Cleveland je v drugem polčasu storil preobrat in tudi sam ob koncu prišel do te prednosti.

Boston je zadel samo 7 metov za tri točk, vrgel pa jih je kar 39. samo Terry Rozier je zgrešil vseh 10 metov izza črte. Najboljši strelec pri domačih je bil ponovno Jayson Tatum, dosegel je 24 točk, Al Horford jih je dal 17.

Pri Clevelandu je James, ki je odigral vseh 48 minut tekme, dosegel 35 točk, 15 skokov in 9 asistenc. Nepričakovano pomoč je dobil v Jeff Greenu, ki je dosegel 19 točk in 8 skokov. Klop Clevelanda je prispevala 5 točk.