Na prvih treh tekmah prvega kola 2. SKL brez presenečenj

Rubrika: Nižje slovenske lige

Prvo kolo v drugoligaški druščini zaenkrat še ni postreglo s presenečenji. V Ljubljani je na tekmi med Slovanom in Kolpo iz Črnomlja, s 84:82 zmago slavila slednja, Terme Olimia Podčetrtek so v domači dvorani z 80:72 odpravile Mesarijo Prunk iz Sežane, Parklji pa so bili na gostovanju v Mariboru z 90:89 uspešnejši od AKK Branika.

Na Kodeljevem je prvi polčas minil v znamenju igralcev Slovana, ki so v drugi četrtini vodili že z enajstimi točkami razlike (36:25). Toda v tretji četrtini so se gostje iz Črnomlja zbudili in potek tekme obrnili v svojo korist. Ljubljančanom je izid tri minute pred koncem še uspelo poravnati na 74, toda nato so Belokranjčani pobegnili na 80:75 in 84:79, to pa je bilo dovolj za končno zmago s 84:82.

Razburljivo je bilo tudi v Mariboru, kjer so si Parklji proti AKK Maribor Braniku šele v zaključku tekme priigrali zmago. Skozi celotno tekmo sta strelski boj bila Andraž Rogelja, ki se je na koncu ustavil pri 28 točkah, in Marko Cej, ki jih je dosegel 29. Še minuto in pol pred koncem tekme je tako semafor kazal 87:85 za Mariborčane, nato pa je najprej Andraž Rogelja zadel trojko za vodstvo Ljubljančanov z 88:87, po zapravljenem napadu Štajercev, pa je dve točki dodal še Nejc Kobal. Braniku se je v končnici sicer uspelo približati na 89:90, toda rezultat se do konca tekme ni več spremenil, in zmaga je odšla v Ljubljano.

V Podčetrku so bili novinci v 2. SKL, moštvo Mesarije Prunk Sežana, v vodstvu vse do sredine druge četrtine, ko je svoje motorje zagnala ekipa Term Olimie. Ta je osem minut pred koncem tekme povedla z 72:59, dvoboj pa je bil takrat dokončno odločen. Štajerci so tekmo na koncu dobili z 80:72.

Preostale tri tekme prvega kola 2. SKL bodo na sporedu v torek in sredo. V torek bo Plama Pur ob 20. uri gostila ECE Triglav, v sredo pa bosta sledila še obračuna Hrastnika in Konjic, ter Grosuplja in ECE Celja.

2. SKL, 1. KOLO, 17. 10.:

SLOVAN : KOLPA ČRNOMELJ 82:84 (24:19, 20:20, 14:22, 24:23)
(Osolnik (6 skokov), Kovačević (9 skokov, 5 podaj) in Panič (5 podaj) po 17; Kužnik 19 (5 skokov), Butala 18)

STATISTIKA

TERME OLIMIA PODČETRTEK : MESARIJA PRUNK SEŽANA 80:72 (16:17, 20:17, 28:20, 16:18)
(Cerkovnik 18 (5 skokov), Žvan (9 podaj), Spešič (8 skokov) in Štruc po 10; Furlan 20 (7 skokov), Husić 18 (7 skokov))