Na krilih Murića do nove zmage

Rubrika: Evropske lige

S tekmovanjem v Pokalu Helios Alpe Adria je v torek nadaljevalo moštvo Šenčur GGD, ki se je pomerilo s Klosterneuburgom. Srečanje so s 75:58 dobili Šenčurjani, ki so tako dosegli tretjo zmago v Pokalu Helios Alpe Adria.

Pokal Helios Alpe Adria, 7.11.
ŠENČUR GGD
– Klosterneuburg 75:58 (20:9, 24:17, 15:14, 16:18)
Murić 18 (8 skokov), Pavić 14 (7 skokov), Martinčič 13; Blažević 16.

Šenčur GGD je edina izmed slovenskih ekip, ki je v tem tednu nadaljevala s tekmovanjem v Pokalu Helios Alpe Adria. Nasprotnik Šenčurjanov v torek je bil Klosterneuburg, ki je do torkove tekme zbral zmago in poraz.

Tekmo so odlično odprli Šenčurjani, ki so prvo četrtino dobili z 20:9, do polčasa pa je prednost slovenske ekipe narasla na 18 točk. Varovanci Radeta Mijanovića so brez težav prednost zadržali do konca obračuna in na koncu zmagali s 75:58. Dino Murić je bil prvi strelec tekme z 18 točkami, k temu dosežku je dodal še osem skokov. Smiljan Pavić je dosegel 14 točk in 7 skokov.

14. novembra bodo Šenčurjani gostovali na Češkem pri Brnu, Zlatorog Laško bo 17. novembra igral proti Vienni.