Na krilih Dragića in Dončića do 3. zaporedne zmage

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska moška članska reprezentanca se je danes pomerila na tretji pripravljalni tekmi. V Mariboru so se v zadnjem kolu pokala Adecco srečali z izbrano vrsto Češke in slavili še tretjo zaporedno zmago. Priprave sta po tej tekmi zapustila Erazem Lorbek in Gregor Hrovat.

Pripravljalna tekma, 6.8.
SLOVENIJA – Češka 88:80 (23:24, 25:17, 17:25, 23:14)
Slovenija: Dončić 20 (8 skokov), Dragič 18 (6 podaj), Čančar 14 (5 skokov), Vidmar 10, Prepelič in Murić po 8, Zagorac 3 (5 skokov), Nikolič, Dimec in Blažič po 2, Šiško, Lapornik, Lorbek.

Slovenski košarkarji nadaljujejo niz zmag na prijateljskih tekmah v okviru priprav na evropsko prvenstvo. Na pokalu Adecco v Mariboru so zanesljivo osvojili prvo mesto; v petek so z dvajsetimi točkami razlike premagali Madžarsko, danes pa so bili z 88:80 boljši od Češke.

Najboljša strelca Slovenije sta bila Luka Dončić in Goran Dragić. 18-letni Dončić je zbral 20 točk in je bil tako že tretjo tekmo zapored najboljši strelec Slovenije – povprečje 18 točk, kapetan Dragić pa jih je vknjižil 18. Dvomestni števili sta dosegla tudi Vlatko Čančar (14) in Gašper Vidmar (10).

Po turnirju v Mariboru sta reprezentanco zapustila še dva košarkarja. Potem ko sta priprave prejšnji teden zapustila Blaž Mahkovic in Luka Rupnik, sta se danes od reprezentančnih kolegov poslovila Erazem Lorbek in Gregor Hrovat. V ekipi tako ostaja petnajst igralcev, seveda tudi naturalizirani Američan Anthony Randolph, ki na Štajerskem ni bil prisoten, saj je imel v ZDA že dlje časa načrtovano poroko.

Za izbrance Igorja Kokoškova je bil to tretja tekma in tretja zmaga, hkrati pa predzadnja preizkušnja v Sloveniji pred odhodom na evropsko prvenstvo. Naslednji konec tedna bo Slovenija gostovala na turnirju v Opatiji, nato jo dve prijateljski tekmi čakata še v Izraelu, pripravljalne tekme pa bo sklenila 24. in 25. avgusta v Stožicah proti Hrvaški.

Po univerzitetni ekipi Rusije ter Madžarski je bila Češka prva nekoliko nevarnejša oziroma zahtevnejša reprezentanca v teh pripravah. A tudi proti zasedbi z dvema igralcema z NBA izkušnjami, Jirijem Welschom, ki je v ZDA igral štiri sezone, ter trenutnim članom Washingtona, Tomašem Satoranskyim, je Slovenija vknjižila novo zmago.

Slovenija je, sicer z izjemo uvodnih minut, vodila večji del tekme, v odločilnih minutah pa je znova odgovornost prevzel najmlajši član izbrane vrste, 18-letni Luka Dončić. Njegovi dve trojki za 81:74, ob koših Klemna Prepeliča so dokončno strli odpor gostov.

Dončić je imel na koncu statistični indeks 26 (met iz igre 7:9, trojke 4:6, 8 skokov), Dragić (met 4:10) je imel ob 18 točkah še 6 podaj, Čančar pa je bil iz igre stoodstoten (4:4, 5 skokov).

Zmago je skazila poškodba enega vidnejših posameznikov pri Sloveniji Vlatka Čančarja. 20-letnik si je v predzadnji minuti poškodoval gleženj, podrobne zdravniške preiskave pa bodo razkrile za kako hudo poškodbo gre. So pa nato vzdušje popestrili novinci v reprezentanci – Gregor Hrovat, Jan Kosi, Žan Mark Šiško ter Luka Dončić, ki so morali po tradiciji pred polno dvorano Tabor zapeti v mikrofon pesem po lastni izbiri.

Slovenija bo na evropskem prvenstvu v Helsinkih nastopila v skupini s Finsko, Grčijo, Francijo, Islandijo ter Poljsko, ki bo njen prvi tekmec 31. avgusta.