MŽRKL: Prva zmaga za Grosbasket, poraz Triglava

V četrtek so košarkarice Grosbasketa dosegle prvo zmago v tej sezoni Jadranske lige. V 5. kolu so na domačem parketu z 69:54 ugnale Zagrebško Trešnjevko. V Kranju je Triglav po napeti tekmi klonil proti Medveščaku (63:67), Celjanke pa so bile proste.

V Grosupljem je gostovala najmlajša zasedba na Jadranu in se Dolenjkam srdito upirala vse do začetka drugega polčasa. V 22. minuti je Iva Slonjšak zaostanek Zagrebčank znižala na 33:34. Trener Grosbasketa Dragomir Bukvić je tedaj hitro segel po minuti odmora. Njegove varovanke so nato napravile delni niz 11:0, po katerem se gostujoča zasedba ni več uspela približati.

Precej bolj napeto in izenačeno tekmo pa so imeli gledalci priložnost spremljati v Kranju. Triglavanke so se odlično zoperstavile zasedbi, ki je v minuli sezoni na Hrvaškem senzacionalno segla po naslovu državnih prvakinj. Po negotovih uvodnih minutah je domača vrsta hitro vzpostavila ravnotežje na igrišču, večino časa celo narekovala ritem igri, kljub temu pa se ji od nasprotnic ni uspelo odcepiti. K temu ni pripomogla niti četrta osebna napaka (18. minuta) Ivane Tikvić, ki je do tedaj Gorenjkam povzročala ogromno preglavic.

Košarkarice Medveščaka so se v ospredje prebile na začetku zadnje četrtine, nato povedle že s 64:57, a na koncu vseeno trepetale za zmago. Triglavanke so z uspešno obrambo v zadnjo minuto namreč vstopile z dvema točkama zaostanka (63:65). Slabe pol minute pred koncem je po osebni napaki Živa Zdolšek stopila na črte prostih metov, a obakrat zgrešila, do odbite žoge v napadu pa se je prebila borbena Maja Jakobčič. Napada najmanj za izenačenje Kranjčanke niso uspele zaključiti z metom na koš, slabi dve sekundi pa sta bili premalo, da bi z malo osebno napako lahko popravile zamujeno priložnost.