MŽRKL: Oslabljene Celjanke prvič letos izgubile

Košarkarice Athlete Celja so na svoji osmi tekmi v ženski Jadranski ligi doživele prvi poraz. Kljub zdesetkani zasedbi so aktualnemu prvaku Radivoju Koraču pretile vse do zadnjih sekund tekme, na koncu pa klonile z 68:73.

Celjanke so kljub temu, da je imel trener Damir Grgič izmed svojih udarnih košarkaric zaradi poškodb in bolezni na voljo le peterico, večji del tekme narekovale ritem igri, a jim pobeg ni uspel. Beograjčanke so jim vseskozi sledile, tekmo pa prelomile šele v zadnji minuti. Po izenačenju domačink na 67. točko so Štajerke zapravile tri zaporedne napade, njihove nasprotnice pa so se nato oddaljile na 71:67, kar je bilo kljub hrabri igri slovenskih prvakinj vseeno preveč za presenečenje.

Z Athletom na gostovanje v Beograd ni potovala Alma Potočnik, tekmo sta s klopi spremljali poškodovani Zala Lešek in Marica Gajić, kljub temu, da se šele dobro vrača po težji poškodbi gležnja, pa je bila Anamaria Prezelj primorana na parketu prebiti skorajda 18 minut, saj je celjska zasedba že po 27 minutah ostala brez dobro razpoložene Tine Jakovine, ki je na klopi obsedela s petimi osebnimi napakami.

Preostala slovenska predstavnika na Jadranu Triglav in Grosbasket bosta svoji tekmi odigrala v četrtek. V Kranju bo gostoval sarajevski Play Off (19.00), uro in pol kasneje pa se bo v Grosupljem začela še tekma s Čelikom iz Zenice (20.30).