MŽRKL: Kranjčanke do druge zmage in vrha, Grosbasket drugič izgubil

Košarkarice Triglava so v 3. kolu Jadranske lige zabeležile drugo zaporedno zmago. Po skalpu partizana so bile izbranke Gašperja Sluge tokrat uspešne na gostovanju v Sarajevu, kjer so Play Off ugnale s 75:69. Gostovale so tudi Grosupeljčanke, ki pa se iz Zenice vračajo sklonjenih glav.

Kranjčanke so odlično odigrale prvi polčas, po trojki kapetanke Žive Zdolšek pa je v 23. minuti prednost poskočila že na +19 (35:54). Domačinke so nato strnile svoje vrste in se s silovitem pritiskom približale šest minut kasneje približale na 54:60, na začetku zadnje četrtine pa še na 61:64. Varovanke Gašperja Sluge je to dokončno predramilo. Po številnih zgrešenih metih na obeh straneh so štiri minute pred koncem ušle na 10 točk naskoka (63:73) in tekmo mirno zaključile.

K drugi zmagi, s katero je Triglav ob tekmi več zasedel vrh skupine A, je Maša Piršič prispevala po 13 točk in skokov, 11 točk je dodala Maja Jakobčič, po 10 pa Živa Zdolšek (5 podaj, 6 prid. žog) in Sara Meden (6 podaj, 3 prid. žoge).

Povsem nasprotno usodo pa je na gostovanju v Zenici doživel Grosbasket, ki je na začetku devete minute proti Čeliku zaostajal že s 4:23. Trenerju Dragomirju Bukviću je nato z igralkami, med katerimi še vedno ni bilo poškodovale reprezentantke Martine Osterman, počasi uspelo vzpostaviti ravnotežje na igrišču, a zmage domačink Grosupeljčanke niso mogle ogroziti.

Slovenske nastope v tem kolu Jadranske lige bodo v četrtek sklenile Celjanke, ki bodo v svorani I. gimnazije gostile aktualnega prvaka Radivoja Koraća. Tekma se bo začela ob 19. uri.