MŽRKL: Košarkaricam Triglava skoraj uspel popoln preobrat

V nedeljo so s prvo tekmo nove sezone Jadranske lige opravile tudi košarkarice kranjskega Triglava. Na gostovanju v Podgorici je bila po ogorčenem boju domača Budućnost boljša z 71:62.

Po izenačenem začetku so domačinke prevzele pobudo. z nizom 12:0 so se povzpele na 20:10, v zadnji minuti prvega polčasa pa se je razlika dvignila že na 21 točk (36:15). Po odmoru so slovenske podprvakinje pokazale popolnoma drug obraz. Z delnim nizom 15:1 so se dobre tri minute pred koncem približale na 60:64 in imele še napad, a jim preobrat ni uspel.

“Nikakor ne morem biti zadovoljen s prvim polčasom. Predvsem smo odigrali premehko v obrambi, posledično pa premalo odločno v napadu. V drugem polčasu smo bili bolj odločni in samozavestni, približali smo se na samo štiri točke zaostanka, za preobrat pa nam je zmanjkalo časa,” je po tekmi za uradno stran lige dejal Gašper Sluga, ki je po odhodu Emirja Haskića debitiral na kranjski klopi.

Pri Triglavu je bila z 18 točkami najboljša strelka Živa Zdolšek, s 14 točkami in kar 17 skoki pa ji je sledila Maša Piršič. Mlajša sestra slovenske reprezentančne kapetanke Sandre se je zaustavila pri indeksu 29, ki jo je uvrstil na tretje mesto najboljše peterke kola. V njej na drugem mestu najdemo še Haleigh Lankster (indeks 32) iz Grosbasketa ter Celjanko Evo Lisec (27) na četrtem mestu.