MŽRKL: Kar 126 točk neporaženih Celjank za novo zmago

Po 9. kolu Athlete Celje ostaja edina neporažena zasedba v ženski jadranski ligi. Svojo sedmo zmago so dosegle rekordno, saj so zagrebško Trešnjevko na domačem parketu ugnale kar s 126:61.

Zagrebčanke, ki so na Štajersko prispele v precej zdesetkani zasedbi, slovenskim prvakinjam niso bile dorasel tekmec. Uvodnih osem minut so še sledile nasprotnicam, nato pa se je razlika višala iz minute v minuto. Z 22 točkami, 7 pridobljenimi žogami, 6 podajami in dvema skokoma se je izkazala Rebeka Abramovič, ki je s statističnim indeksom 34 napovedala boj za najkoristnejšo posameznico kola.

Zadnja tekma Jadranske lige pred novoletnim premorom bo na sporedu v torek, ko bo Triglav gostoval v Beogradu pri Partizanu.