MŽRKL: Grosupeljčanke klonile, odločilna tekma jih čaka v sredo

V 13. kolu ženske Jadranske lige so košarkarice Grosbasketa pričakovano klonile proti Radivoju Koraću, aktualnemu prvaku omenjenega tekmovanja. Ta je v Grosupljem slavil zmago z 82:70.

“Tekmo smo začeli zelo slabo. Brez obrambe, zelo hitro smo bili v precejšnjem zaostanku in do polčasa prejeli 46 točk. Enak je bil tudi začetek tretje četrtine. Nato smo le našli pravo peterko na čelu z Gabrijel in Gabrovšek ter igrali veliko bolje,”je po tekmi dejal grosupeljski trener Dragomir Bukvić.

Odločilna tekma za dolenjsko ekipo v ženski Jadranski ligi prihaja v naslednjem tednu. V sredo bo ta v zadnjem kolu rednega dela gostovala v Skopju pri Badelu. V četrtfinale jo vodi le zmaga, ob tem pa bi morala zagrebška Trešnjevka na gostovanju kloniti proti beograjskemu Radivoju Koraću. Grosupeljčanke so na prvi tekmi z Makedonkami zmagale s 63:50, Zagrebčanke pa so proti srbskim prvakinjam klonile z 59:92.