MŽRKL: Celjanke v Zagrebu slavile za 39

Košarkarice Athlete Celja nadaljujejo z uspešnimi predstavami v ženski Jadranski ligi. Na tekmi 2. kola predtekmovalne skupine B so z izjemnim drugim polčasom zagrebško Trešnjevko 2009 ugnale kar z 88:49.

Rebeka Abramovič. foto: kzs.si

Debitantke na jadranskem bojišču, ki pri južnih sosedih slovijo po dobrem delu z mladimi košarkaricami, so se slovenskim prvakinjam v prvem polčasu dobro upirale. Celjanke, ki so nastopile brez Marice Gajić, ki okreva po zvinu gležnja, so resda po 15 minutah vodile že s 16 točkami naskoka (32:16), a so domačinke še pravočasno strnile svoje vrste. Štajerke so pobudo dokončno prevzele v drugi polovici tretje četrtine, ko so po vodstvu z 41:31 napravile delni niz 17:3, tekmo pa nato rutinirano pripeljale h koncu.

Med Athletinjami je blestel slovenski reprezentančni trio Rebeka Abramovič (21 točk – 2/2 za dve, 4/5 za tri), Eva Lisec (17 točk, 16 skokov, 5 podaj, 5 prid. žog) in Maja Erkić (21 točk, 4 skoki, 6 podaj). Vse tri so z visokimi statističnimi indeksi (31, 30 in 26) napovedale tudi resno kandidaturo za najboljšo peterko kola.

“Odigrali smo korektno tekmo. Po začetku, ko nismo ujeli pravega ritma, smo se sprostili in zasluženo zmagali. Čestitam igralkam za novi par točk, prav tako gostiteljicam za korektno odigrano tekmo,” je po tekmi dejal trener Celjank Damir Grgič.

Slovenske nastope v 2. kolu bo v četrtek (30. oktober) sklenil kranjski Triglav. ta bo v skupini A gostil nekdanjega prvaka Partizana, ki je v minuli sezoni športno dvorano Planina že zapustil sklonjenih glav. Tekma se bo začela ob 19. uri. Grosbasket je v tem kolu prost.