MŽRKL: Celjanke še šestič, Triglav klonil po podaljšku

V četrtek se je zaključilo 8. kolo ženske Jadranske lige. Edino zmago naših klubov so zabeležile Celjanke, ki so Grosbasket ugnale s 73:46. Izredno napeto in zanimivo je bilo v Kranju, kjer pa je Triglav po podaljšku moral priznati premoč Budućnosti (80:82).

Untitled

Po obetavnem in živahnem uvodu tekme so Triglavanke v nadaljevanju tekme večkrat lovile svoje nasprotnice. Črnogorke so denimo ob koncu 31. minute vodile za 12 točk (44:58). Domača zasedba je nato uspela več kot prepoloviti zaostanek (57:62), a takoj prepoceni prejela dve zaporedni trojki Popovićeve. Kranjčanke, pri katerih je zaradi poškodbe kolena manjkala Maja Jakobčič, so nato znova začele kovati priključek, Maruša Seničar (9 točk, 4 skoki, 4 blokade) pa je nekaj sekund pred koncem izsilila podaljšek (71:71).

Po Sari Meden so v njem Kranjčanke zaradi petih osebnih napak hitro ostale še brez Žive Zdolšek (21 točk, 9 skokov) in Maše Piršič (6 točk, 7 skokov), a kljub temu sredi podaljška vodile z 78:76. Črnogorke so nato izkoristile svoje izkušnje, se znova prebile v ospredje (79:81), v zadnjem napadu pa uspešno obranile poskus Seničarjeve izza črte za zmago ter po skoku v napadu še Mance Jelenc (16 točk, 4 podaje) za izenačenje.

Precej prej pa so dvome o zmagovalcu rešile košarkarice Athlete Celja, ki v regionalnem tekmovanju še naprej ostajajo neporažene. Šesto zmago so si zagotovile z dobrim uvodom. Že v deveti minuti so proti Grosbasketu povedle s 28:8, polčas pa končale s 26 točkami naskoka (55:29). Grosupeljčanke so na tej tekmi nastopile precej oslabljene, saj se sta že dalj časa poškodovani Haleigh Lankster pridružili še bolni Zvjezdana Gagić in Bojana Đurić.

MŽRKL, 8. kolo

SKUPINA A

Četrtek, 11. december:
Triglav – BUDUĆNOST VOLCANO 80:82 (14:25, 20:14, 10:17, 27:15, 9:11) – po podaljšku
(Zdolšek 21 in 9 skokov, Jelenc 16; Popović  in Matović  po 21)

Play off Happy – PARTIZAN 67:71

Lestvica: 1. Medveščak (5/0), … 4. Triglav (2/4), … 6. Play Off Happy (0/6)