MŽRKL: Celjanke prepričljivo zmagale tudi v Skopju

Athlete Celje se iz najdaljšega gostovanje v tej sezoni ženske Jadranske lige vrača z novo prepričljivo zmago. Kljub ne najboljši predstavi so aktualne slovenske prvakinje v Skupju tamkajšnji Badel 1862 ugnale z 82:55.

Celjanke, ki jih je v Makedoniji vodil pomočnik Žane Bortek – glavni trener Damir Grgič je zaradi okrevanja po poškodbi ahilove tetive ostal v domovini -, so tekmo začele izjemno medlo. Borbene domačinke so tako večino uvodnih desetih minut narekovale ritem igri, slovenske prvakinje pa so se prebudile šele v drugo polovici druge četrtine. Po znižanju zaostanka Badela na 24:26 so odgovorile z delnim nizom 9:0, nasprotnice pa dokončno strle med 31. in 34. minuto, ko so se po 11 zaporednih točkah povzpele na +22 (44:66).

Med Athletinjami, pri katerih zaradi težav z zapestjem ni nastopila slovenska reprezentantka Tina Jakovina, je novo izjemno partijo odigrala Marica Gajić. Slednja je tekmo končala pri 27 točkah in 18 skokih. To je zadostovalo za statistični indeks 45, s čimer je še drugo kolo zapovrsjo postala najkoristnejša posameznica. S 13 točkami ji je sledila Rebeka Abramovič, 10 pa jih je dodala Hrvatica Ivana Dojkić.

“Čestitam dekletom za zmago. Po začetnem krču smo se v drugem polčasu sprostili in tekmo mirno pripeljali do konca. Čestitke tudi domači ekipi za korektno igro,” je po tekmi dejal Bortek.

Prihodnji teden bodo Celjanke proste, se pa zato na jadranski parket vračata zasedbi Triglava in Grosbasketa, ki sta bili v tem tednu prosti. Kranjčanke bodo v sredo gostile Medveščaka, dan kasneje pa v Grosuplje prihaja zagrebška Trešnjevka 2009.