MŽRKL: Atualne prvakinje pokleknile v Celju

Končano je 3. kolo ženske Jadranske lige. Slednje se je zaključilo v Celju, kjer je Athlete gostil aktualnega prvaka Radivoja Koraća. Ta v drugem polčasu si našel odgovora na hitro igro slovenskih prvakinj in klonil kar s 65:97.

Četudi so Štajerke po vsega šestih minutah igre ostale brez Eve Lisec, ki je na klop odšla s tremi osebnimi napakami, jih to ni zaustavilo, da ne bi narekovale ritma igri v večini prvega polčasa. S košem Rebeke Abramovič, ki je na dan tekme praznovala 21. rojstni dan, je v 18. minuti Athlete ušel na +9 (41:32), a mu zaradi lastnih napak pobeg ni uspel. Ključna je bila tretja četrtina, v kateri so z menjavanjem obrambnih postavitev in hitrimi prehodi v napad Celjanke napravile delni niz 23:3 (64:41), v nadaljevanju pa suvereno zaključile tekmo.

Prvo ime tekme je bila Marica Gajić, ki je v tretjem delu dosegla devet izmed svojih 24 točk. Slednjim je dodala še 18 ter štiri pridobljene žoge, s statističnim indeksom 44 pa z naskokom postala najkoristnejša košarkarica kola. S 16 točkami in šestimi podajami ji je sledila Ivana Dojkić, 15 točk pa je dodala kapetanka Maja Erkić, ki je z nekaj pomembnimi koši v prvem polčasu poskrbela, da Beograjčanke niso prevzele pobude.

“Bilo je opazno, da smo v veliko boljšem ritmu kot Radivoj Korać, kateremu se zahvaljujem za korektno predstavo,” je po tekmi dejal trener Celjank Damir Grgič, ki je na jadranskem bojišču niz zmag na domačem parketu povišal na devet, kar je nov klubski rekord. Athletinje so v ženski regionalni ligi v dvorani I. gimnazije nazadnje klonile 19. januarja 2013 proti Mlademu Krajišniku, za katerega je tedaj igrala slovenska reprezentantka Martina Osterman (danes Grosbasket).