MVP Randolph mož odločitve v Milanu, Blatt do nove zmage

Rubrika: Evroliga

Skoraj 10 tisoč glava množica v dvorani Mediolanum Forum v Milanu je videla izjemno predstavo Anthonyja Randolpha, ki je v veliki meri sam zrežiral preobrat in zmago Reala proti domači Olimpii (85:91). Tekmo, na kateri Klemen Prepelič ni stopil na parket, je sodil Sašo Pukl. Matej Boltauzer je pravico delil v Baskonii, kjer je domača ekipa klonila proti Olympiacosu (80:85).

V Milanu je po prvi polovici srečanja vse kazalo na presenečenje in drugo zmago varovancev Simoneja Pianigianija, na koncu pa je madridski Real vendarle upravičil vlogo favorita in se po preobratu na listi neporaženih pridružil Fenerbahčeju, Olympiacosu in CSKA-ju. Že v prvem polčasu je v dresu kraljevega kluba blestel Anthony Randolph, ki je v uvodnih 20 minutah zbral 16 točk, 9 pa jih je dodal še v drugem polčasu in bil skupaj s Facundom Campazzom (21 točk + 4 skoki + 7 podaj) ključen mož pri zmagi Reala. Klemen Prepelič tokrat v igro ni vstopil.

Še naprej z izjemnimi predstavami nadaljuje tudi Olympiacos, ki pod vodstvom Davida Blatta v letošnji sezoni še ne pozna poraza. Dvem zmagam v grškem prvenstvu, je klub iz Pireja dodal še drugo zmago v Evroligi. Velik del posla v Baskonii, kjer so lani klonili s kar 36 točkami (!!) razlike (86:54), so naredili že pred zadnjo četrtino. Po 30 minutah je bil namreč rezultat 52:67, domačinom se je 37 sekund pred koncem še uspelo približati na 3 točke zaostanka (80:83), dvoboj pa je nato s košem odločil izjemno razpoloženi Nikola Milutinov, ki je bil s 23 točkami in 11 skoki prvo ime srečanja.

Na preostalih dveh obračunih sta se zmage veselila litovski Žalgiris, ki je v Turčiji kar malce presenetljivo lahko ugnal domači Anadolu Efes (79:93), presenečenja pa ni dopustil drugi turški klub. Fenerbahče je kljub razpoloženemu Alexeyju Shvedu (26 točk + 8 podaj) brez večjih težav ugnal moskovski Khimki (93:85).

Evroliga, 2. kolo, 17.10.
Anadolu Efes – Žalgiris 79:93 (19:19, 13:27, 16:22, 31:25)
(Simon 17, Moerman in Mičić po 14; Davies 18 + 7 skokov, Westermann 17)

Fenerbahče – Khimki 93:85 (28:21, 26:22, 12:20, 27:22)
(Melli 16, Muhammed in Datome (8 skokov) po 14; Shved 26 + 8 podaj, Crocker 17)

KIROLBET Baskonia – Olympiacos 80:85 (19:27, 20:23, 13:17, 28:18)
(Shengelia 21, Granger 17; Milutinov 23 + 11 skokov, Williams-Goss, Toupane in Spanoulis (8 podaj) po 11)

AX Armani Exchange Olimpia – Real Madrid 85:91 (28:13, 22:28, 14:26, 21:24)
(James 21 + 7 podaj, Gudaitis 13; Randolph 25 + 11 skokov, Campazzo 21 + 7 podaj)

Že odigrano
Darussafaka Tekfen – Budućnost VOLI 71:63
Maccabi FOX – CSKA 86:89
Bayern – Panathinaikos OPAP 80:79
Herbalife Gran Canaria – FC Barcelona Lassa 87:86

Slovenci v Evroligi
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 3 minute, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 1.

Alen Omić (Budućnost VOLI) – 18 minut, 7 točk (3/6 za dve točki, 1/2 prosti meti), 5 skokov (2 v napadu, 3 v obrambi), 1 podaja, 2 izubljeni žogi, 2 blokadi, 1 prejeta blokada, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake; indeks 10.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 22 minut, 11 točk (2/5 za dve točki, 1/4 za tri točke, 4/4 prosti meti), 1 skok (v obrambi), 5 podaj, 1 ukradena žoga, 1 izgubljena žoga, 2 osebni napaki, 3 izsiljene osebne napake; indeks 12.

Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni stopil na parket.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 30 miunt, 25 točk (5/8 za dve točki, 3/4 za tri točke, 6/9 prosti meti), 11 skokov (1 v napadu, 10 v obrambi), 2 podaji, 1 izgubljena žoga, 1 prejeta blokada, 2 osebni napaki, 6 izsiljenih osebnih napak; indeks 33.