MVP predstava Curryja poslala Udrihove na počitnice (VIDEO)

Golden State Warriors so v seriji z Memphisom dobili še tretjo tekmo zapored in se predvsem na krilih Stepha Curryja, dosegel je 32 točk, uvrstili v konferenčni finale. Beno Udrih je tako končal z letošnjo sezono. Precej podobno pot je imela tudi serija med Washingtonom in Atlanto, iz katere slednja prav tako napreduje z rezultatom 4:2 v zmagah.

Curry je v mestu bluesa blestel pri metih za tri točke, zadel jih je kar 8 izmed 13 poizkusov, vključno s potezo večera, ko je bil v tretji četrtini uspešen globoko s svoje polovice. “V tako tesnih tekmah je to lahko točka preobrata. Na fakulteti sem nekoč že zadel podoben met in to je zadnjič, da mi je uspelo zadeti tak met,” je dejal MVP letošnje sezone, njegov trener pa je pripomnil, da je šlo za potezo tekme. S to trojko je rezultat znašal 76:68 v korist gostov, nekoliko predtem pa so domači izid uspeli celo poravnati, a to je bilo vse, kar jim je na tej tekmi še uspelo. Beno Udrih je na tekmi dosegel 4 točke.

Golden State se je prvič po letu 1976 uvrstil v konferenčni finale, kjer ga čaka zmagovalec 7. tekme med La Clippers in Houstonom.

Pierce za trenutek prepozen

“Hecaš se z mano. To se ni zgodilo,” je po trojki, ki jo je sicer prepozno zadel Paul Pierce, dejal Kyle Korver. Z njo bi namreč Washington izsilil podaljšek na šesti tekmi, a je sodniki niso priznali. Ključna za Atlanto sta bila Demarre Carroll z rekordom v končnici (25 točk) ter Jeff Teague, ki je v zadnji minuti dvakrat uspešno polagal.

Memphis Grizzlies – GOLDEN STATE WARRIORS 95:108 /2:4/
(Gasol 21 in 15 skokov, Carter 16, … Udrih 4 v 8 minutah; Curry 32 in 10 podaj, Thompson 20 in 8 skokov)

Washington Wizards – ATLANTA HAWKS 91:94 /2:4/
(Beal 29, Wall 20; Carroll 25 in 10 skokov, Millsap in Teague po 20)