Murić premalo za Partizan, Zvezda v Evroligi in finalu ABA Lige

Košarkarji Crvene zvezde so prvi finalisti letošnje sezone ABA Lige s čimer so si zagotovili tudi evroligaško vstopnico za naslednjo sezono. Jaka Blažič in soigralci so z 81:73 na četrti tekmi premagali Partizan, za katerega je Edo Murić blestel s 25 točkami, kar pa ni bilo dovolj. V drugem paru je Cedevita še enkrat doma ugnala Budućnost in izsilila peto tekmo v Podgorici.

nikola kalinić edo murić

Crvena zvezda je četrto tekmo v seriji dobila po skorajda identičnem receptu kot tretjo, le da se je tokrat v zadnji četrtini povsem razletel Marcus Williams in dosegel kar 17 točk. Na drugi strani sta nerazpoložena košarkarja Partizana Josh Akognon in predvsem znova izjemno nervozni Saša Pavlović skozi srečanje naredila ogromno napak in mnogi so v šali dejali, da sta bila pravzaprav aduta Dejan Radonjića, trenera Crvene zvezde.

Pretep Vujoševića

Duško Vujošević ni bil nič kaj manj nervozen. Po tekmi si je za čas TV intervjuja Luke Mitrovića pred slačilnicami skočil v lase z nekom in zapele so celo pesti. Sicer je imel na srečanju le enega razpoloženega košarkarja v izjemnem Edu Muriću, ki je 25 točkam dodal še 7 skokov in 3 podaje. Jaka Blažič je ostal brez točke, kot tudi Partizan že drugo leto zapovrstjo brez nastopov v elitni Evrolige, kar bo črno-bele izjemno bolelo.

Cedevita je v drugi seriji še enkrat doma ugnala Budućnost, po tem ko je bila večji del tekme precej boljši tekmec. Odločilno srečanje bo v sredo gostila Moraća.

ABA Liga, polfinale, četrti tekmi

Nedelja, 19. april:
Partizan – CRVENA ZVEZDA 73:81 (24:22, 12:16, 22:26, 15:17) /1:3/
(Murić 25, 7 skokov in 3 podaje v 34 minutah, Milutinov 13; Jenkins in Williams po 19, … Blažič 2 skoka v 9 minutah)

CEDEVITA – Budućnost 88:85 (18:19, 22:17, 23:19, 25:30) /2:2/
(Ukić in Gordić po 16; Reynolds in Planinić po 13)