Krkin ostrostrelec Mirko Mulalić: “Trener Džikić najbolj lačen zmag!”

Mirko Mulalić (195 cm, 1988) je na mala vrata zapustil Olimpijo, da bi na Polzeli dokazal, da je sposoben za velike stvari in prave tekme. To je v polfinalu Lige Telemach opazil tudi Krkin strateg Aleksandar Džikić, Mulalića si je zaželel v Novem mestu.

2912_mulalic_00

31 trojk

Sezona je v polnem teku, Mulalić pa trojke zadeva s 42.5% natančnostjo (12. v ligi, 1. je Matej Rojc – 57%). Drugače zapisano – za 31 zadetih je porabil 73 metov. Po 2.2 na tekmo zadane, kar ga uvršča na 3. mesto v Ligi ABA. V 28 minutah na tekmo 9.5 točkam doda 2.8 skoka in 1.4 podaje.

»Ne morem reči, da sem srečen povsem. Sem pa zadovoljen, ker sem član Krke. Ne morem pa biti z našo igro, preveč je nihanj,« začne pogovor Mirko, ki pohvali pristop proti Partizanu.

Daje širino

»Igramo toplo hladno, konstante pa ni. Zakaj tako si razbijamo glavo po 24 ur na dan. Krivo ni okolje ali pa stroka, krivi smo mi igralci. Imamo preveč prebliskov, ki pa upam, da to niso le prebliski, ampak da bomo na tem nivoju igrali večkrat,« se nadeja Mulalić, ki ima v ekipi pomembno mesto. »Vzamem si mete, za to sem tu. S svojo igro in meti dajem širino. Moram pa ob tem dobro igrati v obrambi. Le tako bom ohranil minute in zahtevan nivo.«

Skok in igra z žogo

»Veliko je teh stvari,« Mirko odvrne, ko ga povprašamo, kaj bi rad pri sebi popravil v letu 2015. »V prvi vrsti pa skok v napadu in igro z žogo!«

Spomnimo ga, da je s soigralci najbolj motiviran, ko na drugi strani vidi Olimpijo. Pravi, da to ne drži povsem. Da je motiv obojestranski, in da so bolj »napaljeni« Ljubljančani, ki naslov lovijo, ne pa Dolenjci, ki ga branijo.

Malcom in Aleksandar

Mirko hvali svojega soigralca Malcoma Armsteada, ki je rojen zmagovalec. »Izvrsten je v napadu, še posebej pa blesti v igri 1:1. Ni ga strah, vedno pa želi zmagovati,« še dodaja Mulalić, ki pa opozori, da je bolj od Malcoma zmagovanja lačen trener Aleksandar Džikić.

»Takega trenerja še nisem srečal. Ta lakota po zmagah pa je prisotna in vidna že na samem treningu! Od tega ne odstopa!« Mirko pa temu sledi in se razvija v dobrega igralca.