MRŽKL: Košarkarice Triglava v četrtfinalu

V četrtek se je zaključilo 10. kolo ženske Jadranske lige, po katerem je znano, da bosta v četrtfinalu zaigrali vsaj dve slovenski ekipi. Athlete Celju se je med elitno osmerico pridružil Triglav, ki je proti Play Offu (77:71) dosegel četrto zmago v sezoni.

Po slabem začetku obeh ekip so Kranjčanke v drugem polčasu prevzele vajeti igre v svoje roke. V 28. minuti so po košu Sandre Jevtović, s 24 točkami najboljše strelke gorenjske zasedbe, povedle že za 17 točk, a to ni bilo dovolj za miren zaključek tekme. Štiri minute za tem je kranjska klop ostala brez pomočnika trenerja Vlada Mičunovića, ki je bil zaradi ugovarjanja in dveh zaporednih tehničnih napak izključen. Gostjam iz Sarajeva je to dalo dodatnega zagona. Z vztrajnostjo, ob številnih prepoceni zapravljenih žogah Triglavank, so svoj trenutek dočakale v zadnji minuti, ko so se po nizu 10:0 približale na 71:76,  hitra minuta odmora in nekaj krepkih besed Gašperja Sluge pa so naposled le zaustavile nalet in preprečile preobrat.

Po odličnem začetku pa je priložnost za uspeh proti Čeliku zapravila okrnjena zasedba Grosbasketa, pri kateri sta manjkali poškodovani Haleigh Lankster in Anja Klavžar. Grosupeljčanke so po osmih minutah vodile s 17:5, nato pa je gostujoča zasedba iz minute v minuto začela prevzemati stvari v svoje roke. Na polčas je odšla s sedmimi točkami naskoka (27:34), v nadaljevanju pa brez težav odbila napade domače zasedbe.

Grosbasket tako po sedmih tekmah ostaja pri dveh zmagah. V naslednjem kolu bo prost, ključna tekma za preboj v četrtfinale pa ga bržkone čaka konec mesca, ko bo gostoval v Zagrebu pri Trešnjevki 2009 (28. januar).