Moskovčani izpustili zmago v Istanbulu, Budućnost ponižana

Rubrika: Evroliga

Turški Fenerbahče je potrdil položaj vodilnega v Evroligi. Kljub temu, da so Turki proti CSKA-ju ob glavnem odmoru zaostajali z 12 točkami prednosti, so z izjemno končnico ugnali Moskovčane in prišli do 12. evroligaške zmage. Anadolu Efes je nadigral Budućnost, Barca pa na domačem terenu ni uspela ugnati Blattovih.

Željko Obradović je še enkrat več s svojim moštvom pokazal svoje mojstrstvo. Prvi polčas v Ülker Areni ni minil po željah domačih gledalcev, saj so njihovi ljubljenci spremljali razpoloženi CSKA, ki je narekoval ritem igre in na glavni odmor odšel z 12 točkami prednosti (36:48).

Drugi polčas je bil popolno nasprotje prvemu. Morali smo zaigrati bolj agresivno in pametno, saj je bilo očitno, da v prvem polčasu nismo poizkušali slediti tistemu, kar smo se dogovorili. Čestitke mojim igralcem, naredili so izjemno delo, še posebej v začetku tretje četrtine. Bilo je res posebno,” je bil po dvoboju upravičeno zadovoljen in ponosen Obradović. Njegovo moštvo je namreč takoj v začetku drugega polčasa pripravilo delni izid 16:0 in prišlo do vodstva z 52:48. Tudi Rusi so se dobro odzvali in dve minuti pred koncem znova povedli (73:75). V končnici varovancem Dimitrisa Itoudisa ni več uspelo zadeti, da je zmaga ostala doma, pa so poskrbeli Luigi Datome, Jan Vesely in izza črte prostih metov Kostas Sloukas.

Budućnot je bila tokrat povsem nemočna na gostovanju pri letos prepričljivemu Anadolu Efesu. Turki so še posebej odlično zaigrali v drugem polčasu, ki so ga dobili z rezultatom 57:27. Alen Omić je proti bivšim odigral 22 minut, v tem času pa zbral 2 točki, 4 skoke in 2 podaji.

Premalo za zmago so pokazali košarkarji Barcelone, ki so v prvem polčasu še držali stik z Olympiacosom, a bili skozi celoten obračun preslabo razpoloženi za končni uspeh. Grki so tokrat odlično odigrali v obrambi, uspešno pa zaustavili tudi Jako Blažiča, ki je v 14 minutah uspel zbrati le 2 točki in 3 skoke.

Evroliga, 13. kolo, 18.12.
Anadolu Efes – Budućnost VOLI 106:68 (29:20, 20:21, 32:12, 25:15)
(Beubois 22, Mottum 17 in 7 skokov; Clark 21, Clarke 12)

Fenerbahče – CSKA 79:75 (18:26, 18:22, 24:14, 19:13)
(Vesely 19 in 10 skokov, Gudurić 15; Clyburn 17 in 5 skokov, Higgins 12)

FC Barcelona Lassa – Olympiacos 60:69 (14:17, 16:15, 18:23, 12:14)
(Claver 13, Oriola 10 in 6 skokov; Milutinov 18 in 14 skokov, Spanoulis 14)

Herbalife Gran Canaria – Baskonia 71:84 (27:22, 8:19, 18:27, 18:16)
(Tillie 11, Baez (5 skokov) in Pasecniks po 9; Janning in Shields po 16)

19.12.
Darussafaka Tekfen – Žalgiris (18.15)
Maccabi FOX – Khimki (20.05)
AX Armani Exchange Olimpia – FC Bayern (20.45)
Real Madrid – Panathinaikos OPAP (21.00)

Slovenci v Evroligi
Alen Omić (Budućnost VOLI) – 22 minut, 2 točki (1/5 za dve), 4 skoki (3 v napadu), 2 podaji, 1 pridobljena žoga; indeks 0.
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 14 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/1 za tri), 3 skoki; indeks 2.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 20 minut, 3 točke (0/2 za dve, 1/3 za tri), 1 skok; indeks 0.