Morilec otroškega obraza pustošil po Oaklandu

Kar smo se zaenkrat naučili v tej sezoni – Ko si igralci Golden State Warriorsev želijo zmagati, zmagajo na devetih od desetih tekmah. Ko si resnično želijo zmagati, preprosto uničijo svoje nasprotnike. Pod vodstvom Stephena Curryja so Bojevniki v ponedeljek premagali San Antonio Spurse s kar 120:90!

Dejstvo je, da je Steph ta trenutek v povsem drugi košarkarski stratosferi, kot ostali igralci. Ko proti San Antonio Spursem že v prvi četrtini dosežeš 15 točk, prvi polčas zaključiš z 19, nato pa v vsega petih minutah igre v tretji četrtini, svojemu strelskemu izkupičku dodaš še deset dodatnih točk, pri tem pa vse skupaj izgleda preprosto prelahko, je to dokaz, da si na povsem drugem nivoju. Ne pozabimo, to je Stephu uspelo proti najboljši obrambi v Ligi NBA. Proti najboljši obrambi v zgodovini Lige NBA! Vsaj trenutno.

Najkoristnejši igralec rednega dela minule sezone in prvi strelec lige trenutno, je tekmo zaključil že dobro minuto pred zaključkom tretje četrtine. V 28 minutah je dosegel 37 točk, zadel šest trojk, zgrešil le osem od 20 metov iz igre, v svojo statistiko pa dodal še dva skoka, štiri podaje in pet ukradenih žog.

S tem strelskim izkupičkom je Steph postal član elitne druščine igralcev, ki so proti moštvu, ki ga trenira Gregg Popovich, v le treh četrtinah dosegli vsaj 37 točk. Pred njim so Vince Carter (42), ter Monta Ellis in Gilbert Arenas s po 38 točkami.

Curry uživa v košarki, skupaj z vsemi njegovimi soigralci. Golden State igra preprosto košarko, veliko je pretekanj, vtekanj, blokov, podaj, metov, skratka vsega, kar lahko ponudi košarkarski napad. Zdi se, kot da se igralci nikoli ne ustavijo. In enako seveda velja za igro San Antonia, ki, poleg Golden Statea, igra najlepšo košarko v Ligi NBA. Večkrat se je v ponedeljek zgodilo, da se žoga, preden je našla pot v koš, sploh ni dotaknila parketa v napadalni polovici katerekoli ekipe! Si predstavljate: Z le nekaj podajami je žoga zaokrožila med vsemi petimi igralci, po navadi je nato prišlo do vtekanja pod koš, in lahkega polaganja. To je na prvem velikem derbiju te sezone najbolje uspevalo Warriorsem.

In vodja moštva je prav Steph Curry. Da, v ekipi ima Steve Kerr odličnega generala, Draymonda Greena, ki je, kot smo zapisali že v ponedeljek, stroj za trojne dvojčke. Da, tu je najkoristnejši igralec finalne serije iz minule sezone, Andre Iguodala. Ne pozabimo na še enega sijajnega strelca, Klaya Thompsona, ki tudi v tej sezoni igra odlično.

Toda Curryju nihče ne seže niti do kolen. Način, kako igra košarko, ko se poigrava z žogo in svojim obrambnim igralcem, ko stalno išče čisto malo prostora, da nato s hitrim izmetom zabije še en žebelj v krsto nasprotnega moštva, in se nato kot otrok veseli zadetega meta, je nekaj, zaradi česar bi morali vsi uživati v igri njega in njegovih Golden State Warriorsev.