MORAČA NA NOGAH: Padel kraljevi Real!

Rubrika: Evroliga

Ko Budućnost v letošnji sezoni igra na domačem parketu, lahko pade prav vsaka evropska ekipa. To so Podgoričani že dokazali z zmagami nad Baskonio, CSKA-jem, Barcelono in Darussafako, tokrat pa so na kolena spravili še branilce naslova, košarkarje madridskega Reala. Niz 4 zaporednih porazov so prekinili varovanci Šarunasa Jasikevičiusa.

Jasmin Repeša ima trenutno v Podgorici zares zveneča imena, a ugnati evroligaškega prvaka ni mačji kašelj. Budućnost je pobudo prevzela že v samem začetku srečanja, ko je takoj povedla s 7:0, gostje pa so odgovorili uspeli odgovoriti z delnim izidom 10:2, ki jih je popeljal v vodstvo. A to je bilo tudi edino vodstvo Madridčanov v celotnem srečanju.

Igrali smo zares disciplinirano in fizično dobro tekmo. Real je dosegel le 60 točk in mi smo opravili svojo nalogo. Za nas je vsaka zmaga pomembna, še posebej pa ta proti Madridu, da pridobimo nazaj svojo samozavest in verjamemo, da lahko igramo proti vsaki ekipi. Še posebej ob takem vzdušju. Gledalci so bili 40 minut naš šesti igralec na parketu,” je po tekmi spregovoril trener domačih, ki je v igro poslal 8 košarkarjev, izkazali pa so se prav vsi. Pri gostih sta Klemen Prepelič in Anthony Randolph skupaj zbrala 19 minut, 5 točk in 4 skoke.

Še toliko več zmaga Budućnosti šteje, ker je nov poraz zabeležila Darussafaka, ki za Podgoričani sedaj zaostaja že za 3 zmage. Niz 4 zaporednih porazov je uspelo prekiniti Žalgirisu, ki so ugnali Panathinakos. Novinec v dresu Grkov Sean Kilpatrick je v 24 minutah zbral 11 točk.

Evroliga, 19. kolo, 18.1.
Anadolu Efes – Darussafaka Tekfen 82:68 (21:14, 24:11, 21:20, 16:23)
(Moerman 15 in 6 skokov, Micić 11; Douglas 17, Evans 14 in 5 skokov)

Budućnost VOLI – Real Madrid 73:60 (19:15, 17:13, 20:20, 17:12)
(Cole 14 in 7 podaj, Bitadze 13 in 10 skokov; Llull 10 in 6 skokov, Thompkins 9)

Žalgiris – Panathinaikos OPAP 82:69 (13:19, 20:18, 19:14, 30:18)
(White 15, Grigonis 13; Thomas 14 in 5 skokov, Kilpatrick in Calathes (6 podaj) po 11)

Baskonia KIROLBET – AX Armani Exchange Olimpia 80:75 (16:21, 26:28, 20:10, 18:16)
(Poirier 17 in 8 skokov, Huertas 13; James 27, 7 skokov in 5 podaj, Gudaitis 9 in 5 skokov)

Že odigrano
CSKA – Bayern 77:70
Olympiacos – Khimki 71:57
Maccabi FOX – FC Barcelona Lassa 99:83
Herbalife Gran Canaria – Fenerbahče 64:82

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 7 minut, 2 točki (0/2 za tri, 2/2 prosti meti); indeks -1.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 12 minut, 3 točke (0/1 za dve, 1/2 za tri), 4 skoki; indeks 5.
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) – 11 minut, 4 točke (2/5 za dve, 0/1 za tri), 4 skoki (1 v napadu); indeks 3.
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 15 minut, 7 točk (1/4 za dve, 1/1 za tri, 2/2 prosti meti), 6 skokov (2 v napadu), 1 pridobljena žoga; indeks 11.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 16 minut, 10 točk (2/3 za dve, 2/5 za tri, 2/3 prosti meti), 1 skok, 2 podaji; indeks 9.