Mladinke od petka naprej za obstanek

Dekliška reprezentanca do 18 let od petka dalje na evropskem prvenstvu čakajo odločilne tekme za obstanek v diviziji A. Po porazu proti Španiji (69:42) bo Slovenija igrala za razvrstitev od 9. do 16. mesta.

2807_du18

Slovenke so obračun s Špankami začele odločno, se jim tri četrtine odločno upirale, v zadnjih desetih minutah pa so jim pošle moči. Na koncu je bila z 12 točkami najboljša Aleksandra Krošelj, 11 jih je dodala Nina Jesenšek.

Naša dekleta z nastopi nadaljujejo v petek, ko bodo njihove nasprotnice Čehinje.

Slavko Duščak, glavni trener slovenske reprezentance deklet U18:
“Pokazalo se je, da so Španke bolj izkušene. Mi smo tekmo odigrali po najboljših močeh. Z menjavami obramb smo se jim tri četrtine dobro upirali, potem pa so nam pošle moči. Dekletom lahko samo čestitam za borbenost. Upam, da bo tako tudi v petek proti Češki.