Mladinke boljše od Švedske

Slovenska reprezentanca deklet do 18 let se je danes pomerila na predzadnji pripravljalni tekmi na EP in zmagala proti Švedski z rezultatom 64:61. Jutri ob 15.00 se bodo varovanke Slavka Duščaka ponovno pomerile s Švedinjami.

Pripravljalna tekma, U18, 1.8.
SLOVENIJA – Švedska 64:61 (10:21, 26:17, 15:11, 13:12)
Slovenija: Friškovec 24 (6 skokov), Krošelj 10 (5 skokov), Goršič 9 (5 skokov), Zoran in Kozina Bubnič po 6, Mehle 3, Ahac, Kramžar (8 skokov) in Pamić po 2, Kenda, Dautović, Prevodnik.

Slovenska reprezentanca deklet do 18 let se je danes na pripravljalni tekmi v Slovenj Gradcu pomerila z reprezentanco Švedske in slavila zmago z izidom 64:61.

Tekmo so bolje odprle Švedinje, ki so prvo četrtino dobile z 11 točkami razlike (21:10), kar je bila tudi najvišja prednost na srečanju. V drugi četrtini so Slovenke stopile na plin in se do konca prvega polčasa povsem približale nasprotnicam (38:36).

V drugem delu je srečanje potekalo zelo izenačeno, bolje pa so v končnici odigrale varovanke Slavka Duščaka, ki so se tako zasluženo veselile nove zmage v pripravljalnem obdobju.

Najboljša strelka tekme je bila Zala Friškovec, ki je k zmagi prispevala 24 točk in 6 skokov. Aleksandra Krošelj je dodala deset točk in pet skokov, Teja Goršič pa je v statistiko vpisala devet točk in pet skokov.

Jutri se bodo Slovenke ponovno pomerile s Švedsko, nato pa čaka slovensko reprezentanco odhod na Madžarsko, kjer bo od 5. do 13. avgusta potekalo evropsko prvenstvo. Slovenke se bodo v skupini C srečale s Češko, Rusijo in Litvo.