Mladinke 7. v Evropi

Slovenska reprezentanca deklet do 18 let je odigrala zadnjo tekmo na evropskem prvenstvu. Po izenačenem srečanju so Slovenke premagale Švedinje z 70:67 in se tako veselijo 7. mesta na evropskem prvenstvu. Slovenija je prvenstvo sklenila s štirimi porazi in tremi zmagami.

EP DU18, tekma za 7. mesto, 13.8.
SLOVENIJA – Švedska 70:67 (19:18, 15:16, 14:11, 22:22)
Slovenija: Goršič 17 (6 skokov), Pamić 14 (5 skokov), Friškovec (7 skokov) in Kenda po 9, Prevodnik in Krošelj (6 skokov in 7 podaj) po 7, Mehle 5, Ahac 2, Kozina Bubnič, Zoran, Kramžar, Dautović.

Slovenija je danes odigrala srečanje za 7. mesto na evropskem prvenstvu in slavila zmago z rezultatom 70:67. S tem je Slovenija osvojila končno sedmo mesto in tako postavile tretji najboljši rezultat v zgodovini te kategorije. Boljši sta bili le generaciji letnika 1992, ko so Slovenke na evropskem prvenstvu osvojile četrto mesto ter letnik 1997, ko je Slovenija na domačem parketu osvojila peto mesto.

Zadnjo tekmo na evropskem prvenstvu je Slovenija začela v postavi Pamić, Prevodnik, Dautović, Kenda in Ahac. V prvi četrtini si nobeni od reprezentanc ni uspelo priigrati večje prednosti. Slovenke so vodile največ za štiri točke, Švedinje pa za tri. Po prvi desetih minutah so varovanke Slavka Duščaka vodile z 19:18. Lejla Pamić je že v prvi četrtini dosegla 10 točk.

Na začetku druge četrtine so si Švedinje z nekaj protinapadi in agresivno obrambo priborile prednost osmih točk (30:22). Do konca prvega polčasa so slovenske košarkarice ponovno izenačile (34:34).

Po najdaljšem odmoru na srečanju sta ekipi nadaljevali v podobnem ritmu in reprezentanci sta bili izenačeni skozi celotno tretjo četrtino. Slovenke so po treh četrtinah vodile z 48:45.

Tudi v zadnji četrtini sta se ekipi ves čas izmenjavali v vodstvu. V zaključku tekme so bolj zbrano odigrale Slovenke, ki so se na koncu veselile tretje zmage na evropskem prvenstvu.