Mladinci začnejo proti Grkom

Slovensko reprezentanco fantov do 18 let danes čaka prvi obračun na evropskem prvenstvu na Slovaškem. Ob 20.30 se bodo Slovenci pomerili z Grčijo. Tekmo si bo mogoče ogledati na Facebook strani in spletni strani KZS.

EP U18, 1. krog, 29.7.
Slovenija – Grčija (20.30)

Slovenska reprezentanca fantov do 18 let bo danes zvečer odigrala prvo tekmo na evropskem prvenstvu. Prvi nasprotniki Slovenije v skupini C bodo Grki. Na lanskem evropskem prvenstvu je Slovenija osvojila 11. mesto, Grčija pa je turnir stare celine končala na devetem mestu. Leto prej so se Grki veselili naslova evropskih prvakov. Največji uspeh slovenske reprezentance v tej kategoriji je srebrno odličje iz leta 2002. Slovenija in Grčija sta se nazadnje pomerili na lanskem evropskem prvenstvu v Turčiji na tekmi za razvrstitev od 9. do 12. mesta. Takrat so zmago slavili košarkarji Grčije (70:68). Srečanje si bo v neposrednem prenosu mogoče ogledati na Facebook strani in spletni strani Košarkarske zveze Slovenije.

V osmino finala se uvrstijo vse štiri reprezentance iz skupinskega dela. Slovenska skupina se križa s skupino D, v kateri bodo nastopale reprezentance Francije, Slovaške, Latvije ter Bosne in Hercegovine.