Mladinci začeli s porazom, danes proti Litvi

Slovenska reprezentanca fantov do 18 let se je pomerila na prvi tekmi na evropskem prvenstvu proti Grčiji in izgubila z 81:67. Danes ob 20.15 čaka Slovenijo obračun proti Litvi.

EP U18, 1. krog, 29.7.
Slovenija – GRČIJA 67:81 (12:27, 14:23, 21:19, 20:12)
Slovenija: Gorbachov 13, Andolšek Heine, Klavžar, Kralj in Mlakar po 8, Šuša 7 (9 skokov in 5 podaj), Sušec 6 (6 skokov), Ličen 5 (6 skokov), Jančar Jarc in Jogan po 2, Gaberšek, Klanjšček.

Slovenci so prvo tekmo na evropskem prvenstvu začeli v postavi Klavžar, Šuša, Kralj, Jogan in Gorbachov, prvi koš pa je za slovensko izbrano vrsto dosegel David Kralj. Varovanci Tomaža Fartka so v prvi četrtini držali stik z grškimi košarkarji do rezultata 9:8, nato pa so Grki z delnim izidom 18:4 prvo četrtino dobili s 15 točkami naskoka.

V drugi minuti druge četrtine so Grki prvič povedli z 20 točkami razlike. Slovenci niso našli odgovora na grško igro tudi v nadaljevanju prvega polčasa in Grčija je po dvajsetih minutah vodila s 50:26.

V tretjem delu srečanja so Slovenci na trenutke zaigrali nekoliko bolje, a kljub temu se niso mogli resneje približati grški reprezentanci. Prednost Grkov je nekajkrat padla pod 20 točk, ob koncu tretje četrtine pa je Grčija vodila za 22.

Slovenska reprezentanca je v zadnjem delu obračuna zaigrala odločneje ter se minuto in pol pred koncem srečanja približala na 13 točk zaostanka. Kljub temu grška zmaga ni bila ogrožena niti za trenutek, na koncu pa so se Grki veselili prvih dveh točk z rezultatom 81:67.

Za slovensko izbrano vrsto je Maksim Gorbachov dosegel 13 točk. Po osem točk so v statistiko vpisali Jernej Andolšek Heine, Nejc Klavžar, Matevž Mlakar in David Kralj.

Jutri ob 20.15 čaka Slovenijo obračun proti Litvi, ki je danes visoko izgubila s Finsko. S Finci pa se bo slovenska reprezentanca pomerila v torek.

V osmino finala se uvrstijo vse štiri reprezentance iz skupinskega dela. Slovenska skupina se križa s skupino D, v kateri bodo nastopale reprezentance Francije, Slovaške, Latvije ter Bosne in Hercegovine.