Mladinci pokazali jajca in naredili velik korak k obstanku!

Reprezentanca Slovenije do 18 let se je danes pomerila na tekmi za razvrstitev od 13.-16. mesta na evropskem prvenstvu. Po dramatični zadnji četrtini so Slovenci slavili zmago z rezultatom 62:57. Jutri se bo Slovenija pomerila s Črno goro za obstanek v elitni diviziji.

EP U18, tekma za mesta od 13. do 16., 5.8.
Slovaška – SLOVENIJA 57:62 (8:14, 14:21, 24:15, 11:12)
Slovenija: Kralj 17 (7 skokov), Klavžar 12 (6 skokov), Andolšek Heine in Šuša (5 skokov) po 11, Gorbachov 7 (7 skokov), Mlakar 4 (5 skokov), Gaberšek, Klanjšček, Ličen (7 skokov), Sušec, Jančar Jarc, Jogan.

Zelo pomembna tekma v boju za obstanek je pričakovano postregla z nervoznim začetkom z obeh strani. Tako slovaški kot slovenski košarkarji so v prvih desetih minutah storili veliko število napak in zgrešili nekaj odprtih metov. Nekoliko so v igri prednjačili slovenski košarkarji, ki so po prvih desetih minutah vodili s 14:8.

Na začetku druge četrtine so varovanci Tomaža Fartka zaigrali odločneje in z si z delnim izidom 15:3 priigrali prednost 18 točk. Ob polčasu je semafor kazal 35:22 v korist Slovenije.

V drugem polčasu so slovenski košarkarji ponovno popustili, dobre tri minute do konca srečanja so se domači košarkarji približali le na dve točki zaostanka (40:38). Pred zadnjo četrtino so imeli Slovenci štiri točke naskoka (50:46).

Zadnji del so bolje začeli slovaški košarkarji, ki so slabih devet minut pred koncem povedli za točko. V napeti zadnji četrtini so se zmage na koncu veselili Slovenci z rezultatom 62:57.

Slovenija se bo jutri pomerila s Črno goro za 13. mesto in obstanek v diviziji A, Slovaki pa bodo odigrali tekmo za 15. mesto proti Latviji.