Mladinci na prvem testu opravili z BiH

Slovenska reprezentanca je dva dni po začetku priprav na EP že odigrala prvo pripravljalno tekmo. Slovenci so se na Rogli srečali z Bosno in Hercegovino in slavili z rezultatom 63:58. Varovance Tomaža Fartka že jutri čaka še ena tekma proti Bosni in Hercegovini.

1. PRIPRAVLJALNA TEKMA SLOVENSKE REPREZENTANCE FANTOV DO 18 LET NA EP:

Uvodni del tekme je pripadel reprezentanci BIH, ki je na začetku druge četrtine vodila z 20:10. Nato je sledil preobrat, 11 zaporednih točk Slovenije in vodstvo za dve točki. Kljub temu so na odmor gostje odšli s +8. Tretja četrtina je potekala povsem po željah Slovencev, ki so izničili vodstvo gostov in ponovno povedli. Slovenci so bili v zadnjih minutah bolj zbrani in uvodno preizkušnjo zaključili z zmago.

Najboljši strelec slovenske reprezentance je bil Maksim Gorbachov (15 točk), 12 jih je dodal Nejc Klavžar.

Slovenija in Bosna in Hercegovina se bosta ponovno srečala že danes ob  20. uri v športni dvorani na Rogli.

Pripravljalna tekma, mladinci, 7.7.
SLOVENIJA – BiH 63:58 (10:16, 14:16, 20:10, 19:16)
Slovenija: Gorbachov 15, Klavžar 12 (7 skokov), Ličen 11, Kralj 11 (5 skokov), Šuša 6 (9 skokov, 6 podaj), Jančar Jarc 4, Klanjšček 2, Mlakar in Andolšek Heine po 1, Janežič, Strel, Jogan.

Tomaž Fartek, selektor slovenske reprezentance fantov do 18 let:
“V tekmo smo vstopili premehko in bili takoj kaznovani. Pristop ni bil stvar podcenjevanja, temveč pomanjkanja izkušenj. Ena izmed odlik te ekipe je sposobnost prilagoditve in tako smo v relativno kratkem času začeli zmagovati bitko za prostor okoli kosa. Ko smo enkrat kontrolirali obrambni del, smo se lahko sprostili tudi napadalno in povečali učinkovitost v zaključkih. Na račun dobrega pretoka žoge nam je večkrat uspelo izigrati obrambo nasprotnika, kar se kaze tudi v številu asistenc. Zadovoljen sem tudi s pozitivnim razmerjem med asistencami in izgubljenimi žogami. Za prvo tekmo je bilo dobro, imamo pa se ogromno rezerve za napredek. Dobili smo odlične povratne informacije kje moramo izboljšati svojo igro in verjamem, da bomo že danes to opravili in odigrali se bolje.”