Mladinci izpadli!

Slovenska reprezentanca fantov do 18 let se je danes pomerila na tekmi za 13. mesto na evropskem prvenstvu proti Črni gori. Slovenci so izgubili z rezultatom 73:63 in so tako izpadli iz elitne divizije evropskega prvenstva.

Prvaki so postali Srbi, ki so v finalu s 74:62 porazili Špance. MVP turnirja je postal srbski košarkar Nikola Mišković. Prvak B divizije je postala Hrvaška, ki jo je do naslova in vrnitve v A divizijo vodil nekdanji trener Krke Vladimir Anzulović.

EP U18, tekma za 13. mesto, 6.8.
ČRNA GORA – Slovenija  73:63 (23:15, 19:12, 11:19, 20:17)
Slovenija: Šuša 20 (7 skokov), Klavžar 19 (5 podaj), Kralj 9, Ličen 8, Jančar Jarc 5, Sušec 2, Gaberšek, Andolšek Heine (7 skokov), Klanjšček, Mlakar, Jogan, Gorbachov.

Slovenska moška reprezentanca fantov do 18 je danes odigrala zadnjo tekmo na evropskem prvenstvu in izgubila. Slovenci so evropsko prvenstvo končali na 14. mestu in so, tako kot reprezentanca fantov do 20 let, izpadli iz elitne divizije.

Slovenija je zadnjo tekmo prvenstva začela v postavi Klavžar, Šuša, Ličen, Kralj in Gorbachov. Pri rezultatu 4:4 so si Črnogorci z delnim izidom 10:0 priigrali prvo večjo prednost na tekmi. Največ so Črnogorci v prvi četrtini vodili za 15, ob izteku prvih deset minut pa je semafor kazal 23:13 v črnogorsko korist.

Tudi v drugi četrtini Slovenci niso ujeli pravega ritma in prednost Črnogorcev se je ves časa gibala okoli 20 točk. Na najdaljši odmor so se varovanci Tomaža Fartka podali s 17 točkami zaostanka (42:25).

Črna gora je prevladovala tudi prvih pet minut tretjega dela, nato pa so Slovenci pri zaostanku z 53:37 naredili delni izid 9:0 in se pred zadnjimi desetimi minutami vrnili v igro (53:46).

V zadnjih desetih minutah se je Slovenija poskušala približati nasprotnikom, a neuspešno. Črnogorski košarkarji so odbili vsak slovenski napad in zmagali z izidom 73:63.

Najboljši strelec slovenske izbrane vrste je bil Nikolas Šuša z 20 točkami, k temu dosežku pa je dodal tudi sedem skokov. Nejc Klavžar je dosegel 19 točk in pet podaj, David Kralj pa je v statistiko vpisal devet točk.