Mladi zmaji U16 v finalu v Italiji

Košarkarji Petrola Olimpije (U16) so se uvrstili v sobotni finale, kjer bo v italijanskih Miljah nasprotnik zmajčkov ekipa One Team Forli.

Velikonočni turnir Milje 2018, polfinale, 30.3.
PETROL OLIMPIJA –
Roma UISP 66:57 (54:46, 33:26, 16:10)
Petrol Olimpija:Kocjančič 8, Klavžar 17, Daneu, Sytnikov 12, Kočevar, Gnamuš, Fajfar 7, Jurkovič, Malovčić 19, Bašić 3, Weber, Rojc. Trener Andrej Podvršnik, Uradni predstavnik Srečko Bester.

Igralci Rima so bolje pričeli srečanje in hitro povedli s 6:2. V nadaljevanju prvega dela so se igralci Olimpije hitro vrnili v igro in z delnim izidom 9:0 prišli do prednosti petih točk, ki so jo do konca četrtine še povečali. Sledil je ponovno slab uvod v drugo četrtino in po nešportni in tehnični napaki so Rimljani ponovno vodili za točko. Sledil je ponovni preobrat z delnim izidom 8:0 in priigrano prednostjo sedmih točk, ki je bila zadržana do polčasa. V nadaljevanju so se tekmeci le še enkrat nevarno približali v tretjem delu (44:39), a so zmajčki so prišli do nove zmage.