Mladi zmaji premagali še Mega Leks in prišli v finale

Kadetska ekipa Uniona Olimpije se je zasluženo uvrstila v finale turnirja v Valjevu. V polfinalnem srečanju so bili boljši od igralcev Mega Leksa.

Turnir Valjevo 2016, polfinale, 19,3.
Mega Leks – UNION OLIMPIJA 65:68 (49:50, 28:36, 18:19)

UO: Lucu Dražovič 6, Blatnik, Daneu, Klajnšček 15, Ščekić, Tovilović 2, Kralj 11, Janežič 9, Mehić, Gorbachov  11, Dragan 12, Korelc 2. Trener Lojze Šiško, pomočnik Srečko Bester.

V prvem delu tekme so gledalci spremljali izenačeno tekmo, katero so v končnici prvega polčasa po delnem izidu 10:0 dobili igralci Olimpije. Drugi del tekme so bolje začeli igralci Mege in z delnim izidom 10:0 ponovno prišli do prednosti dveh točk. Štiri minute pred koncem tekme so igralci Mega Leksa vodili 63:60 in po dveh zaporednih trojkah Gorbachova so zmajčki ponovno prišli do vodstva 63:66, ki so ga uspešno zadržali do konca tekme.

“Na tem srečanju velja pohvaliti prav vse igralce Olimpije za fanatično borbenost in željo, da se srečanje zmaga. Igralci Olimpije se bodo jutri ob 17. uri v pomerili v finalu pomerili z ekipo Partizana,” so še zapisali v taboru zmajev.