Minnesota zapravila 34 točk prednosti, a na koncu vseeno premagala Atlanto

Minnesota Timberwolvesi v tej sezoni še naprej igrajo zelo dobro. Volkovi so v ponedeljek v Atlanti premagali Hawkse, in tako ustavili niz sedmih zaporednih porazov moštva, ki je minulo sezono po rednem delu zaključilo na prvem mestu Vzhodne konference. Minnesota je sicer zapravila 34 točk prednosti, toda Andrew Wiggins, ki je s 33 točkami izenačil svoj rekord kariere, je v končnici poskrbel, da ni prišlo do enega izmed največjih preobratov v zgodovini Lige NBA.

Ob polčasu so Timberwolvesi vodili s 30 točkami razlike (72:42), prav trojka Wigginsa pa je poskrbela za vodstvo z 81:47. Takrat pa se je začel veliki preobrat Hawksov, ki ga je tri minute pred koncem kronal Paul Millsap, in Atlanto prvič na tekmi povedel v vodstvo (107:106). Toda Wiggins je imel pripravljen odgovor v obliki sedmih zaporednih točk, domači pa do konca tekme niso več dosegli točke.

Do zmage so prišli tudi Indiana Pacersi, ki so v zadnji četrtini z delnim izidom 19:3 strli Orlando Magice, in jih premagali s 97:84. Pacerse je vodil Paul George, ki je po hudi poškodbi, zaradi katere je izpustil praktično celotno minulo sezono, očitno našel tekmovalni ritem, in še na četrti tekmi zapored dosegel več kot 25 točk (27).

Zanimivo je bilo v Denverju, na dvoboju med Portland Trail Blazersi in Denver Nuggetsi. Moštvu iz Kolorada je zmago s 108:104, v končnici tekme zagotovil novinec, Emmanuel Mudiay. Ta je najprej 18,3 sekunde pred koncem zadel dva prosta meta, s katerima je Denverju prinesel odločilno prednost štirih točk, nato pa v naslednjem napadu še blokiral poskus polaganja Damiana Lillarda, s 30 točkami najboljšega strelca tekme.

Memphis Grizzliesi so v Kaliforniji doživeli še četrti poraz te sezone, četrtega na zadnjih petih tekmah in tretjega zaporednega. Tokrat so bili s 94:92 boljši Los Angeles Clippersi. Še minuto pred koncem tekme je imel Memphis dve točki naskoka, nato pa je najprej JJ Redick dosegel šest zaporednih točk, v končnici tekme pa se je pri prostih metih roka zatresla Marcu Gasolu, ki je zgrešil dva od štirih prostih metov.

Na drugi strani so bili Clippersi veliko bolj uspešni, saj je le Jamal Crawford zgrešil prosti met, ko je to zares štelo, namerno pa je enega zgrešil še Chris Paul, in tako preprečil Memphisu, da z minuto odmora napreduje na svojo napadalno polovico igrišča in ima tako priložnost za met za zmago ali izenačenje.

Beno Udrih je bil na dvoboju nerazpoložen. V 14 minutah je zadel le enega od sedmih metov iz igre, in se tako ustavil pri dveh točkah, temu pa je dodal še tri skoke in eno podajo. Najboljši strelec Memphisa je bil Zach Randolph s 26 točkami.

Liga NBA, redni del sezone, 9. 11.:

INDIANA – Orlando 97:84 (25:25, 24:23, 23:23, 25:13)
(George 27 (7 podaj), G. Hill 23 (7 skokov); Fournier 21, Oladipo 15 (7 skokov))

Philadelphia – CHICAGO 88:111 (22:31, 21:21, 19:24, 26:35)
(Okafor 21 (15 skokov), Grant, Holmes in Pressey (5 podaj) po 11; Mirotić 20 (10 skokov), McDermott 18)

Atlanta – MINNESOTA 107:117 (19:30, 23:42, 42:21, 23:24)
(Teague 24 (9 podaj), Millsap 22 (6 podaj, 5 skokov); Wiggins 33 (5 skokov), Towns 17 (12 skokov))

DENVER – Portland 108:104 (29:33, 28:25, 22:22, 29:24)
(Hickson 19 (13 skokov), Mudiay 18 (6 skokov, 5 podaj); Lillard 30 (7 podaj), McCollum 16)

Sacramento – SAN ANTONIO 88:106 (24:23, 19:26, 26:23, 19:34)
(Cousins 21 (12 skokov), Belinelli 17 (5 podaj); Leonard 24, Aldridge 16 (9 skokov))

GOLDEN STATE – Detroit 109:95 (27:15, 28:31, 25:30, 29:19)
(Thompson 24, Curry 22 (5 skokov, 5 podaj); Jackson (5 podaj) in Johnson (7 skokov) po 20, Morris (5 skokov) in Caldwell-Pope po 15)

LA CLIPPERS – Memphis 94:92 (25:26, 21:20, 24:20, 24:26)
(Griffin 24 (12 skokov), Redick 16; Randolph 26 (9 skokov), Gasol 18 (7 skokov))

Slovenec v Ligi NBA (Sezona 2015/16)

Beno Udrih (Memphis Grizzlies) – 13 minut, 2 točki (1/6 za dve, 0/1 za tri), 3 skoki, 1 podaja in 2 izgubljeni žogi.