Milwaukee ohladil Cavse, 11. zaporedna zmaga Golden Statea

Medtem, ko so aktualni prvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi, svoj niz zmag na začetku sezone podaljšali na 11, so Cleveland Cavaliersi na gostujočem parketu po dveh podaljških, kljub 37 točkam LeBrona Jamesa, morali priznati poraz Milwaukee Bucksom (105:108).

Na drugi strani sta bila s po 17 točkami najuspešnejša Michael Carter-Williams in Jerryd Bayless, ki je v zadnjih treh minutah podaljška popolnoma zaustavil Jamesa. Milwaukee je na tekmi vodil že z 11 točkami prednosti, a se je Cleveland prav po zaslugi Jamesa, ki je v zadnjih minuti in pol rednega dela tekme, dosegel šest točk, poskrbel pa tudi za izenačenje in prvi podaljšek.

Ob koncu prvih dodatnih petih minut se je zgodila zanimiva situacija, ki še vedno buri duhove – James je blokiral met Baylessa, nato pa zdrvel v protinapad, a so sodniki ocenili, da je klop Cavsov zahtevala minute odmora, in tako prekinila možnost, da se Cleveland dokoplje do zmage. Sodnik Marc Davis je po koncu tekme priznal svojo napako.

“Sredi akcije sem zaslišal klop Clevelanda, ki je prosil za minute odmora. Njihovi želji sem ustregel, nato pa videl Davida Blatta, in se zavedal, da ni prosil za ‘timeout’,” je po tekmi povedal Davis.

Golden State Warriorsi so proti Brooklyn Netsom podaljšali niz zmag na začetku sezone (11-0). Stephen Curry je 21 od svojih 34 točk dosegel po glavnem odmoru, Andre Igoudala pa je prispeval ključno trojko, in Bojevniki so premagali Mrežice s 107:99. Najkoristnejši igralec finalne serije minule sezone, Igoudala, je 5,9 sekund pred koncem zadel trojko, s katero je izsilil podaljšek, Bojevniki pa so nato dosegli prvih deset točk podaljška in potrdili zmago. Brooklyn je zapravil 17 točk prednosti iz prvega polčasa.

Med tekmo je Curry na večni lestvici igralcev z največ zadetimi trojkami v zgodovini Lige NBA, prehitel svojega očeta, Della Curryja.