Milwaukee nadigral prvake, Oklahoma sedmič zapored

Košarkarji Milwaukeeja še naprej kažejo svojo moč. Če so jih v dosedanjem delu sezone uspeli premagati Celticsi in Trail Blazersi, pa to ni uspelo branilcem naslova, ki so na domačem parketu klonili s 111:134, ostali pa tudi brez Stephena Curryja. Nov poraz Phoenixa.

Na krilih Erica Blesdoeja in Giannisa Antetokounmpa so Bucksi zabeležili največjo zmago v dosedanjem delu sezone. Pri Bojevnikih so si že pred zadnjo četrtino priigrali kar 26 točk prednosti (79:105) in tekmo brez težav pripeljali do konca. Pri domačih je sicer manjkal poškodovani Draymond Green, za nameček pa je s parketa v tretji četrtini odšepal tudi Stephen Curry. Ta je začutil bolečino v dimljah na levi nogi, šel v slačilnico in se v igro ni več vrnil.

Še naprej z izjemnim nizom nadaljuje tudi Oklahoma, ki že sedem tekem v nizu ne pozna poraza. Tokrat je na domačem parketu nadigrala Houston, nov poraz pa so zabeležila Sonca, ki so kljub kar 38 točkam Devina Bookerja po podaljšku klonili proti Bostonu.

Liga NBA, 9.11.
Oklahoma City Thunder – Houston Rockets 98:80 (29:19, 30:26, 21:15, 18:20)
(George 20 in 11 skokov, Adams 19 in 10 skokov; Harden 19, Capela 17)

Phoenix Suns – Boston Celtics 109:116* (32:13, 23:22, 25:30, 20:35) (9:16)
Booker 38, Warren 29; Irving 39, Brown in Morris po 17)

Portland Trail Blazers – Los Angeles Clippers 116:105 (37:28, 24:29, 23:24, 32:24)
(Lillard 25, McCollum 23; Gallinari in Williams po 20)

Golden State Warriors – Milwaukee Bucks 111:134 (29:32, 22:32, 28:41, 32:29)
(Thompson 24, Durant 17; Bledsoe 26, Antetokounmpo 24, Brogdon 20)