Milano maščeval poraz

Rubrika: Evroliga

EA7 Milano se je v drugi tekmi »Euro Classica« Maccabiju iz Tel Aviva maščeval za poraz, ki jim ga je izraelski klub zadal pred dvemi dnevi v Chicagu. Italijani so v New Yorku, v dvorani Madison Square Garden, slavili s 76-72.

V izredno izenačeni tekmi sta bila tokrat najbolj rapoložena Robbie Hummel in Krunoslav Simon, ki sta k zmagi Milana prispevala po 15 točk. Dobro sta bila razpoložena tudi Milan Mačvan, ki je vseh 11 točk dosegel v drugem polčasu, prav toliko pa jih je dosegel tudi Andrea Cinciarini. Pri poražencih je bil tokrat najbolj razpoložen Sylven Landesberg, ki je 10 od skupno 15 točk dosegel v tretji četrtini in tako Maccabi držal v igri, saj sta se po njegovi seriji ekipi v zadnjih 10 minut podali z izenačenim rezultatom 57-57. Strelsko mu je najbolj sledil Jordan Farmar s 13 točkami in 7 skoki.

Obe ekipi sta se poklonili tudi nekaterim nekdanjim igralcem, ki so v preteklosti branili njune barve in so povezani z New Yorkom. Pri Milanu so bili to Art Kenny, Albert King in Bill Bradely, medtem ko so so za izraelski klub igrali Tal Brody, Earl Williams, Derrick Sharp, Anthony Parker, David Blu in Nikola Vujčić.