Miamiju po novem porazu končnica lige NBA polzi iz rok (VIDEO)

Košarkarji s Floride so na gostovanju pri Indiani izgubili še četrto tekmo zapored in tako padli že na 10. mesto vzhodne konference. Domačini, navdahnjeni ob velikem povratku zvezdnika Paula Georgea, imajo po zmagi s 112:89 povsem identičen izkupiček kot Miami (34/43. Goran Dragić je dosegel 15 točk, medtem ko se Zoran v 4 minutah ni vpisal med strelce.

Povratnik George je zadel že svoj prvi poizkus meta v uvodni četrtini, do konca pa je zbral 13 točk, vključno z dvema odločilnima trojkama na uvodu zadnjega dela igre, ko so se domači odlepili. “Pozdrav, ki sem ga bil deležen ob vrnitvi, je bil verjetno najboljši trenutek, ki sem ga doživel. Ni se bilo težko vključiti,” je povedal 24-letni zvezdnik.

Miami je sicer sredi tretje četrtine po trojki Gorana Dragića povedel z 58:57, a so Pacers ta del igre končali z delnim izidom 20:8, popustili pa niso niti v zadnjih 12 minutah in prednost le povečevali do končnih 112:89.

Boj za prvih 8 mest, ki peljejo v končnico, se je tako dokončno razplamtel. Moštva od 7. do 11. mesta ločita le 2 zmagi in do konca lahko pričakujemo še marsikateri zasuk. Miami skupaj z Indiano za 8. mestom zaostaja za zmago.

INDIANA PACERS – Miami Heat 112:89
(Scola 23 in 12 skokov, Hill 19; Wade 27, Ennis 17, G. Dragić 15, 3 skoki in 5 podaj v 35 minutah, Z. Dragić skok in 2 podaji v 4 minutah)

Oklahoma City Thunder – HOUSTON ROCKETS 112:115
CLEVELAND CAVALIERS – Chicago Bulls 99:94
SAN ANTONIO SPURS – Golden State Warriors 107:92
NEW YORK KNICKS – Philadelphia 76ers 101:91
Sacramento Kings – UTAH JAZZ 95:101
La Lakers – LA CLIPPERS 78:106