Miami zmagovito zapušča tudi New York, nov rekord Westbrooka

Po infarktni končnici večer pred tem so košarkarji Miamija v New Yorku tekmo sebi v prid odločili že veliko prej. Skozi celotno tekmo so povečevali vodstvo, ki je sredi zadnje četrtine znašalo že 23 točk in tekmo so mirno pripeljali do konca.

Goran Dragić in soigralci se tako domov z mini turneje vračajo z dvema zmagama in porazom proti Bostonu. Na lestvici so zaradi poraza Indiane napredovali na sedmo mesto.

Najboljši strelec tekme je bil ponovno Dragić, ki je dosegel 20 točk, ob tem pa je imel še 9 asistenc in 7 skokov. James Johnson je s klopi prispeval 18 točk, 17 jih je dodal Josh Richardson, ki v prvi peterki Miamija ‘nadomešča’ Diona Waitersa, ki je izpustil še šesto tekmo zaradi poškodbe gležnja.

Se bo Goranu Dragiću in soigralcem uspelo uvrstiti v končnico?

Rezultati

Loading ... Loading ...

Za Kratkohlačnike ni igral prvi organizator igre Derrick Rose, domačini igrajo tudi brez suspendiranega Joakima Noaha. Najboljši strelec v dresu New Yorka je bil Kristaps Porzingis z 20-imi točkami. Saša Vujačić je v slabih treh minutah petkrat vrgel na koš in dosegel 5 točk ter imel eno podajo. Eden glavnih zvezdnikov ekipe, Carmelo Anthony, se v prvem polčasu sploh ni vpisal med strelce, na koncu je dosegel 9 točk.

Trenutno razpoloženje v ekipi Miamija lepo opisuje izjava Hassana Whitesidea: ‘Sezono smo začeli kot tujci, potem psotali prijatelji, zdaj pa smo družina.’ Reakcijo ekipe na težkem zaporednem gostovanju je po tekmi komentiral tudi Gogi:

Ekipi se bosta ponovno pomerili že v petek, tokrat v Miamiju, Vročica pa lahko z zmago postane prvo moštvo v zgodovini lige NBA, ki bi izenačilo razmerje zmag in porazov po tem, ko je imelo že 19 porazov več kot zmag.

V derbiju večerja so Bojevniki prvič v sezoni premagali San Antonio. Na začetku ni kazalo na zmago podprvakov, saj so domačini v prvi četrtini vodili že za 22 točk, 15:0 takoj na začetku. Golden State se je prebudil v drugi četrtini, ko so Klay Thomspon (11) in soigralci dosegli 37 točk. V zadnjih treh četrtinah Bojevniki San Antoniu niso dovolili več kot 24 točk, v napadu pa sta svoje opravila Thompson in Steph Curry, oba sta dosegla 4 trojke, Curry pa je bil najboljši strelec tekme z 29-imi točkami. Pri San Antoniu nihče ni presegel mejo 20-ih točk, Kawhi Leonard jih je dal 19, Pau Gasol pa 18.

Zgodovinsko tekmo je ponovno odigral Russell Westbrook. Ob že ‘tradicionalnem’ trojnem dvojčku je tokrat dosegel kar 57 točk v zmagi Oklahome proti Orlandu po podaljšku. To je nov rekord po številu doseženih točk, ko je igralec dosegel tudi trijnega dvojčka – do te tekme sta si rekord delila James Harden in Wilt Chamberlain, ki sta dosegla 53 točk. Kako noro sezono na področju trojnih dvojčkov spremljamo priča podatek, da je to že četrti tovrstni dosežek, ko je igralec presegel mejo 50-ih točk – dvakrat je to uspelo tako Westbrooku in Hardnu – pred tem je to nazadnje uspelo Kareem Abdul-Jabbaru leta 1975.

Od individualnih predstav je potrebno ponovno izpostaviti tudi Anthony Davisa, ki je ob zmagi New Orleansa nad Dallasom dosegel 30 točk in imel 13 skokov. To mu je uspelo že na štirih zaporednih tekmah – zadnji igralec, ki mu je uspel tak dosežek je bil Shaquille O’Neal leta 2000.

Milwaukee je na gostovanju premagal Boston in tako nadaljuje odlične predstave v zadnjem obdobju. Od vodilnih ekip na vzhodu je poraz doživel tudi Toronto, ki ga je premagal Charlotte.