Miami zmagal pri Jordanu, Oklahoma po treh podaljških

Miami je na prejšnji tekmi sredi tretje četrtine vodil za 16 točk, na koncu pa moral priznati premoč Portlandu. Na nocojšnji tekmi je na začetku četrte vodil že za 17, na koncu pa bi vseeno kmalu prišlo do popolnega preobrata Sršenov, saj so se približali na samo dve točki zaostanka. Toda po košu Diona Waitersa manj kot dve minuti do konca in prostih metih Gorana Dragića je Vročica vseeno prišla do pomembne zmage na gostovanju.

Prvo četrtino je po uvodnem vodstvu gostov za 4 točke, kar je bilo tudi najvišje vodstvo in edino obdobje v igri, ko je Charlotte vodil, dobil Miami s 24:19, na polčas pa odšel s prednostjo šestih točk. V tretji četrtini je prednost narasla na osem točk, naraščala je vse do prej omenjenih 17, ko se je napad Miamija podobno kot že nekajkrat letos ob koncu tekem, popolnoma ustavil.

Sedem igralcev Miamija je preseglo mejo desetih točk, najboljša strelca sta bila Wayne Ellington in Tyler Johnson, ki sta s klopi dosegla vsak po 16 točk, Dragić je dosegel 8 točk (met iz igre 2:10), 3 skoke, s sedmimi asistencami pa je bil najboljši v ekipi.

Za goste je Kemba Walker dosegel 25 točk, Howard je imel 15 točk in 16 skokov.

Trener Eric Spoelstra je po številu zmag na klopi Vročice izenačil rekord legendarnega Pat Rileya – oba sta v rednem delu zbrala 454 zmag.

Naslednjo tekmo Miami igra že danes, ko bo doma pričakal La Clipperse.

Tekmo večera so gledalci spremljali v Philadelphiji, kjer je Oklahoma prišla do zmage po treh podaljških. Russel Westbrook je dosegel 27 točk, 18 skokov in 15 asistenc.

Na koncu seveda ni mogel ne provocirati Joel Embiida, ki je sicer dosegel 34 točk, 8 skokov in 6 asistenc, med tekmo pa imel kar nekaj (tudi verbalnih) duelov s Carmelom Anthonyjem.

Houston je suvereno premagal San Antonio, ki je doživel še drugi poraz po vrnitvi Kawhi Leonarda. Že po prvi četrtini so Rakete vodile za 15 točk, pred koncem zadnje za 20, najvišje vodstvo je znašalo 28, San Antonio ni vodil niti enkrat na tekmi. Rakete, za kater sta James Harden in Chris Paul dosegla 28 točk, so prišle do dvanajste zaporedne zmage.

Boston je doživel poraz na domačem parketu proti ekipi Utah. Ricky Rubio je dosegel 22 točk, sredi prve četrtine pa se je ponovno poškodoval Rudy Gobert, ki mu je soigralec priletel na levo koleno. Francoz je sicer sam odšepal z igrišča, vendar se ni več vrnil na parket. Za Boston je Kyrie Irving dosegel 33 točk.