Miami začel s porazom pri sosedih

Goran Dragić in soigralci so sosedski derbi z Orlandom zapustili sklonjenih glav – Orlando je bil boljši 116:109.

V prvem polčasu so igralci Miamija imeli pobudo in vodili dobršen del tega obdobja igre. V drugem polčasu pa so vodstvo prevzeli gostitelji in kmalu povedli za 15 točk, proti koncu tekme se je Vročici z delnim izidom 11:0 uspelo približati, po zadetih prostih metih Dragića je bilo samo še 105:103, toda dokončnega preobrata niso zmogli.

Hassan Whiteside je prikazal izjemno predstavo, dosegel je 26 točk in imel 22 skokov. Goran Dragić je igral 30 minut, dosegel je 17 točk, imel je tudi 6 asistenc. Pri Orlandu je Evan Fournier dosegel 23 točk, Nikola Vučević 19 in 13 skokov, Mario Hezonja ni igral.

Miami bo naslednjo tekmo odigral v noči na nedeljo, ko bo gostil Indiano.

Na preostalih tekmah je izstopala odlična predstava Giannisa Antetokounmpa Milwaukeeja proti Bostonu – dosegel je 37 točk, 16 v zadnji četrtini.

Washington je premagal Philadephijo, Utah je bil boljši od Denverja, San Antonio pa je tudi brez Leonarda premagal Minnesoto.