Miami z zmago zapušča prestolnico, odlični James

Miami je po porazu na domačih tleh na ‘povratni’ tekmi premagala Washington na gostovanju. V tekmi, kjer je Vročica vodila že za 25 točk, bi na koncu kmalu prišlo do preobrata, saj je imel Bradley Beal celo met za izenačenje ali vodstvo, na koncu pa so vendarle slavili Goran Dragić in soigralci.

Gogi je bil v napadu dokaj strelsko nerazpoložen, dosegel je 6 točk, iz igre je metal 3:11. Imel pa je 5 skokov in 7 asistenc, na parketu je preživel 35 minut. Najboljši strelec je bil Hassan Whiteside, dosegel je 22 točk in 16 skokov, Dion Waiters pa je dosegel 13 točk, tudi ključno trojko v zadnji minuti tekme. Na drugi strani je Beal dosegel 26 točk. John Wall, ki ima težave s poškodovano nogo, je dosegel 8 točk.

Miami je odlično odprl tekmo, do polčasa je vodil za 21 točk in četrto najboljšo ekipo v napadu v ligi NBA omejil na samo 29 točk. Na začetku tretje četrtine je vodstvo znašalo že 25 točk, potem pa so sledile črne minute Miamija, ki so postale že skoraj stalnica v tej sezoni. Washington je tretjo četrtino dobil z rezultatom 28:16, ob koncu tekme pa prišel tudi do izenačenja, vendar je Waiters s serijo košev poskrbel, da je Miami na koncu vendarle zmagal.

Miami je tako prekinil niz štirih zaporednih zmag Washingtona.

Igralci Clevelanda so doma po podaljšku premagali LA Clipperse, blestel pa je ponovno LeBron James, ki je dosegel 39 točk, 14 skokov in 6 asistenc. Jamesu ni uspel met za zmago ob koncu rednega dela, je pa zadel odločilen koš ob koncu podaljška. Verjetno najboljšo predstavo v dresu konjenikov je prikazal Dwayne Wade, ki je s klopi dosegel 23 točk in 11 skokov. Pri gostih je Blake Griffin dosegel 23 točk in 12 skokov.

Kar bi skoraj uspelo Washingtonu pa je uspelo San Antoniu, ki so zmagali po tem, ko so proti Oklahomi zaostajali že za 23 točk. Aldridge je dosegel 26 točk, na drugi strani pa Carmelo Anthony 20. Oklahoma je imela najprej tri poizkuse, da pred koncem s trojko izenači in izsili podaljšek, v tretjem poizkusu je Anthony zadel toda stopil na črto. Na drugi strani ja Pau Gasol zadel oba prosta meta, Westbrook pa zgrešil met za podaljšek.

Izjemen strelski večer so prikazali igralci Denverja, ki so dosegli 146 točk in premagali New Orleans, kjer je parket zaradi suma pretresa možganov predčasno zapustil Anthony Davis.