Miami po podaljšku poravnal serijo proti Torontu, Curry s 40 točkami ob povratku na parket

V končnici Lige NBA je bila v ponedeljek odigrana četrta tekma serije konferenčnega polfinala Vzhoda med Miami Heat in Toronto Raptorsi, tretjič je zmagovalca odločal podaljšek. Miami je moštvo iz Kanade po dodatnih petih minutah igre premagal s 94:87. Serija se zdaj, ko sta si oba moštvi razdelili po eno zmago v Torontu in Miamiju, poravnana na 2:2, seli nazaj v Toronto, kjer bo v sredo na sporedu peta tekma.

Miami je v zadnji četrtini zaostajal že z 68:77, še pet minut pred koncem rednega dela tekme je bilo 79:72 za Toronto. Takrat se je ogrel Dwyane Wade, s 30 točkami znova najboljši strelec tekme, dosegel naslednjih pet točk Miamija, 12,6 sekund pred koncem zadnje četrtine pa žogo tudi položil v koš za 83:83, in navijači v American Airlines Areni so bili deležni brezplačne košarke.

V podaljšku je Vročica dominirala že od samega začetka. Joe Johnson je v uvodnih 59 sekundah podelil dve blokadi, zmago pa sta Miamiju zagotovila Goran Dragić s polaganjem ob prekršku in zadetim dodatnim prostim metom, in Wade z zabijanjem za končnih 94:87.

Dragić je tekmo zaključil s 15 točkami, šestimi skoki in štirimi podajami. Iz igre je zadel pet od 16 metov, od tega enega od dveh metov za tri točke. Wade je še na drugi zaporedni tekmi dosegel vsaj 30 točk, Johnson pa je dodal 15 točk. Pri Torontu sta Terrence Ross in Corey Joseph dosegla po 14 točk.

Tudi v Portlandu so bili obiskovalci četrte tekme serije med Golden State Warriorsi in Portland Trail Blazersi priča izjemni tekmi in sijajni predstavi obeh moštev, tudi ta dvoboj pa je bil odločen po podaljšku. Na koncu so ga s 132:125 dobili Golden State Warriorsi, serija pa se zdaj seli v Oakland, kjer bodo imeli Bojevniki v sredo prvo od dveh zaključnih žogic.

V zadnji četrtini smo spremljali dvoboj Stephena Curryja, ki se je po več kot dveh tednih odsotnosti zaradi poškodbe kolena vrnil na parket, in Damiana Lillarda, mladega zvezdnika Portlanda, ki je že večkrat zablestel, ko je bilo to najbolj potrebno. Curry je v zadnjih 12 minutah rednega dela tekme dosegel 10 točk, od tega dva meta za tri točke, še boljši pa je bil Lillard, ki je vknjižil 12 točk, Portland pa popeljal na rob zmage, ko je semafor po njegovem zadetem prostem metu dobri dve minuti pred koncem kazal 107:103 za Trail Blazerse. Toda Golden State se je v končnici vrnil, podaljšek pa je s trojko 51,9 sekund pred koncem izsilil Harrison Barnes.

V podaljšku se je razigral Curry, dosegel prvih 12 točk Golden Statea, ki je po trojki aktualnega najkoristnejšega igralca Lige NBA, dve minuti pred koncem povedel s 123:118. Steph je samo v podaljšku dosegel 17 točk, na koncu pa se je ustavil pri 40 točkah! Po izgubljeni žogi Portlanda je hiter protinapad zaključil Barnes (125:118), in tekma je bila dokončno odločena.

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale

Vzhod:

MIAMI – Toronto 94:87* (25:21, 19:14, 16:27, 23:21, 11:4) [2:2]
(Wade 30, Johnson in Dragić (6 skokov) po 15; Ross in Joseph po 14, Carroll in Biyombo (13 skokov) po 13)
*Po podaljšku.

Goran Dragić (Miami Heat) – 43 minut, 15 točk (4/14 za dve, 1/2 za tri, 4/4 PM), 6 skokov, 4 podaje in 2 izgubljeni žogi.

Zahod:

Portland – GOLDEN STATE 125:132* (26:18, 41:39, 18:29, 26:25, 14:21) [1:3]
(Lillard 36 (10 podaj, 6 skokov), McCollum 24; Curry 40 (9 skokov, 8 podaj), Thompson 23)

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.